Prnjavorski atletičari osnovnih i srednjih škola osvojili 8 medalja u Banja Luci (FOTO)

April 6, 2017, 6:37 pm

Na Regionalnom Prvenstvu Osnovnih i Srednjih škola Republike Srpske – Male olimpijske igre, održanom 06. aprila ove godine u Banja Luci, atletičari osnovnih i srednjih škola Opštine Prnjavor, osvojili su 8 medalja; jednu zlatnu, 2 srebrene i 5 bronzanih.

Aleksandar Legenović, iz Osnovne škole ”Nikola Tesla” Prnjavor, je u trci učenika  na 100 m osvojio zlatnu medalju.

Magdalena  Katana, iz Osnovne škole ”Branko Ćopić” Prnjavor, je u trci učenica  na 800 m osvojila srebrenu medalju.

Aleksandar Trivunović  I  Ljubinka  Savković, iz osnovne škole Branko Ćopić Prnjavor,  su u bacanju kugle osvojili  bronzane medalje.

Vedran  Mrkaljević  I  Suzana  Dostanić, iz osnovne škole Branko Ćopić Prnjavor,  su u skoku u dalj osvojili bronzane medalje.

Đorđe  Đukić iz Gimnazije Prnjavor i Nikola Petrović iz srednje Ekonomske škole Prnjavor, su u trci na 1000 m osvojili srebrenu  i  bronzanu medalju.

Osvajači zlatnih  i  srebrenih medalja na Regionalnom prvenstvu su izborili plasman u Finale Malih olimpijskih igara, koje se održavaju u Banja Luci  04. maja ove godine.