Portugal poslije produžetaka pobijedio Hrvatsku

June 26, 2016, 11:42 am

Portugalci su savladali Hrvate u Lansu sa 1:0 pogotkom rezerviste Rikarda Kvarežme poslije kontranapada.

Od prvog do poslednjeg minuta u Lansu je bilo dosadno, za 90 minuta nismo vidjeli nijedan šut u okvir gola, što se desilo prvi put u istoriji evropskih prvenstava. Solidnih prilika je bilo, najbolju je u drugom poluvremenu propustio Domagoj Vida, kada je šutirao pored gola poslije prekida sa desne strane.

Marcelo Brozović je takođe mogao da pogodi gol Ruija Patrisija, neprecizan je bio i Ivan Perišić, dok je na drugoj strani najbliži pogotku bio Pepe.

Kristijano Ronaldo, kapiten i najveća uzdanica ’Evropskog Selesaa’, potpuno je zakazao, bio maltene nevidljiv tokom čitavog regularnog dijela meča, ali se nedugo poslije njegovog udarca zatresla mreža hrvatskog golmana.

Sve interesantno u meču, bilo je u posljednjih pet minuta.

Ovo je bio četvrti međusobni duel dvije reprezentacije, a Portugal zadržao je maksimalni učinak, uz gol razliku 7:0.

Portugalci će u polufinalu igrati sa selekcijom Poljske koja je poslije boljeg izvođenja jedanesteraca eliminisala Švajcarsku, u duelu koji je obiležio i Džerdan Šaćiri, najljepšim pogotkom u dosadašnjem toku prvenstva.

Nešto kasnije fudbaleri Velsa nastavili su sa pisanjem nacionalne istorije na debitantskom nastupu na EP-u, minimalnim trijumfom nad Sjevernom Irskom.