Portugal i Meksiko neriješeno u Kazanju

June 19, 2017, 7:03 am

Fudbaleri Portugala i Meksika odigrali su u Kazanju neriješeno 2:2 u dramatičnoj utakmici grupe A Kupa konfederacija.

Portugal je imao vođstvo maltene do posljednjeg minuta, kada je Ektor Moreno šokirao šampiona Evrope pogotkom glavom poslije velike gužve u kaznenom prostoru.

Defanzivac Meksika iskoristio je sjajan centaršut Džonatana Dos Santosa iz kornera, u skoku nadvisio Žozea Fontea i donio veliko slavlje svojoj ekipi.

Prethodno je Rikardo Kvarežma pogodio vođstvo Portugala, Havijer Ernandes je izjednačio u finišu poluvremena, a Sedrik Soareš nekoliko minuta prije Morena, činilo se, savladao golmana Giljerma Očou za trijumf.

Ipak, tako nije mislio Moreno čijem golu su se najviše obradovali fudbaleri Rusije jer su usamljeni na čelu tabele grupe A sa tri boda, dva više od današnjih rivala.