Poraz Srbije na oproštaju, Albanija na EP

October 12, 2015, 7:32 am

Strijelci su bili Zoran Tošić u 65. za Srbiju, a Nani u 5. i Mutinjo u 78. minutu za Portugal.

Srbija je pretrpila peti poraz, ali je mnogo ranije izgubila šanse da se plasirana na šampionat sljedeće godine u Francuskoj, dok je Portugal izborio direktno učešće kao pobjednik grupe.

Domaćin je današnji meč završio sa desetoricom pošto je Nemanja Matić dobio crveni karton u 82. minutu zbog prekršaja.

Nakon što je izašao iz igre, crveni karton dobio je i Aleksandar Kolarov zbog prigovaranja sudiji.

Pored Portugala, direktan plasman na kontinentalni šampionat izborila je Albanija, koja je večerašnjom pobjedom u gostima protiv Jermenije (3:0) zauzela drugo mjesto u I grupi.