Poraz Srbije na jubileju u Bordou

September 8, 2015, 7:10 am

Tim Radovana Ćurčića je tako pretrpeo poraz na jubilarnoj 100. utakmici Srbije od osamostaljenja.

Srbija je u Francuskoj odigrala veoma slabo prvo i nešto bolje drugo poluvreme. Žiru, Grizman, Valbuena, Matuidi i Pogba pravili su mnogo problema kombinovanoj odbrani Srbije u prvom delu, ali su promašili nekoliko izglednih prilika pa je konačan rezultat prilično dobar za Srbiju.

Sva tri gola postignuta su u prvom delu. Matuidi je bio strelac za Francusku u devetom i 25. minutu, dok je jedini gol za Srbiju postigao Mitrović u 44. minutu.

U drugom poluvremenu Srbija je odigrala nešto bolje, imala je nekoliko prilikda da možda stigne i do remija, ali je ipak na kraju ostalo 2:1. Naredni meč naša selekcija igra osmog oktobra protiv Albanije u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.