Pobjeda Partizana u Zagrebu za miran početak nove godine (VIDEO)

December 31, 2016, 11:03 am

Košarkaši Partizana savladali su u Zagrebu ekipu Cibone sa 82:77 (16:17, 22:19, 28:16, 16:25), u utakmici 16. kola regionalne lige. Crno-beli su vezali sedmu pobedu u nizu i u novu godinu ulaze sa velikim šansama da se na kraju ligaškog dela takmičenja nađu među četiri najbolje ekipe.

Prvo poluvreme utakmice u dvorani “Dražen Petrović” bilo je izjednačeno, ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi crno-beli početkom treće deonice uspostavili kontrolu i postepeno počeli da uvećavaju prednost.

Partizan je na kraju treće četvrtine imao prednost od 14 poena, a Cibona je u poslednjoj deonici uspela da se primakne na samo četiri poena zaostatka, ali nisu imali snage za preokret, što je beogradski klub iskoristio za trijumf u poslednjem meču u 2016. godini.

Partizan je tako došao do osme uzastopne pobede u svim takmičenjima, a sedme u Jadranskoj ligi kojom je napravio veliki iskorak ka plasmanu na fajnal-for regionalnog takmičenja.

Crno-bele je do pobede predvodio Vil Hečer sa 19 poena i šest asistencija, dok je Novica Veličković postigao 17.

U ekipi Cibone istakao se Nik Slavica sa 21 poenom, dok je Emir Sulejmanović postigao 18.
Partizan je drugi na tabeli Jadranske lige sa 13 pobeda i tri poraza, dok je Cibona četvrta sa 10 trijumfa i šest poraza.