Pobjeda Partizana pred derbi (FOTO/VIDEO)

February 27, 2020, 7:57 am
Fudbaleri Partizana savladali su Proleter u 23. kolu Superlige rezultatom 3:1.

Crno-bijeli su završili posao sa ekipom iz Novog Sada već poslije dvadesetak minuta igre u Humskoj.

Lazar Marković je šutirao u sedmom minutu izvan šesnaesterca, lopta je zakačila jednog igrača gostiju i završila u mreži.

Bojan Matić je potom zatresao mrežu Proletera, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Ipak, u 23. minutu je Matić obišao golmana gostiju i smjestio loptu u gol.

Partizan je usporio tempo, i kontrolisao meč do kraja.

Nemanja Miletić je povisio na 3:0 u 88. minutu. Brežančić je snažno šutirao iz slobodnog udarca, Petrić odbio loptu, a Miletić pogodio mrežu.

Utješni gol za goste postigao je Balabanović u 90. minutu. Snažan udarac sa distance, lopta je zakačila nekog na putu ka golu i prevarila Stojkovića.

Crno-bijeli su odmarali Sadika, Sumu i Uroševića, koje je karton dijelio od suspenzije.

Pobjedom nad Proleterom, Partizan se približio vodećoj Crvenoj zvezdi, koja je odigrala neriješeno u Inđiji.

U nedjelju se igra “vječiti” derbi, na stadionu “Rajko Mitić”.

See FK Partizan's other Tweets

Rezultati 23. kola:

Spartak-Mladost 3:1, Inđija-Crvena zvezda 1:1, Čukarički-Voždovac 2:1, Mačva-TSC 0:1, Napredak-Radnik 0:1, Vojvodina-Radnički 3:0, Partizan-Proleter 3:1, Rad-Јavor 1:1.

Tabela: Crvena zvezda 62, Partizan 51, Vojvodina 48, Čukarički 43, TSC 41, Radnički 36, Voždovac 35, Spartak 35, Mladost 31, Napredak 25, Radnik 23, Proleter 23, Јavor 22, Inđija 16, Rad 15, Mačva 12.