Pobjeda karijere Aleksandre Krunić!

August 29, 2014, 7:31 am

Njoj je ovo bila druga Gren slem pobeda u karijeri, a za plasman u osminu finala igraće sa vimbldonskom šampionkom Petrom Kvitovom, koja je dobila Petru Četkovsku u dva seta.

Ukupno, Aleksandra je imala 21 viner i 30 grešaka, dok je Kiz upisala 40 direktnih poena i 60 neiznuđenih grešaka

U prvom setu Krunićeva je spasla četiri set lopte, izvanredno je servirala u ključnim trenucima, a u taj brejku prvog seta je pri vođstvu 5:4 pogodila oba prva servisa i uspela snalažljivim udarcima da dođe do vođstva.

Nivo Aleksandrine igre opao je u drugom setu, naročito servis, što je Kiz iskoristila, munjevito povela sa 4:0 i zatim izborila treći set. Činilo se da 27. nositeljka iz SAD potpuno preuzima kontrolu nad mečom, pošto je odlučujućem setu povela sa 2:0 i došla do brejk šanse.

Međutim, Krunićeva se izvukla iz te situacije, a to je potpuno prebacilo momentum na njenu stranu. Aleksandra brzo vraća brejk, a zatim je pri rezultatu 4:3 propustila brejk šansu.

Ipak, Krunićeva je znatno sigurnije čuvala svoje gemove i čekala je greške rivalke. U poslednjem, 12. gemu nervozna Kiz je pravila grešku za greškom, a srpska teniserka napravila je brejk bez izgubljenog poena za najveću pobedu u karijeri.

Tok meča:

Krunićeva je dobro otvorila meč, sigurnim servisom nije dozvoljavala rivalki da joj bar zapreti oduzimanjem seta, ali takođe nije uspevala ni ona da ugrozi rivalku (3:3).

Usledila je još žešća borba, četiri gema su trajala više od pola sata, prvo je Kejz spasila dve brejk šanse, da bi potom Krunićeva preživela gem u kojem je rivalka imala četiri set lopte (5:5).

Amerikanka je imala još jednu set loptu, na 6:5, da bi u taj-brejku Krunićeva nakon 0:2 napravila dva mini-brejka i sa 7:4 dobila prvi set posle sat vremena borbe (7:6).

Nažalost, osvajanje seta nije povećalo podiglo Krunićevu, a srušilo Kejz, jer je Amerikanka zaigrala fenomenalno u nastavku, odmah napravila brejk, potom još jedan za ogromnih 4:0.

Uspela je Aleksandra da spasi dve brejk lopte u narednom gemu te stigne do prvog poena, Kejz je usporila ritam pa je na 5:2 servirala za set. Naša teniserka je konačno tada stigla do brejk šansi, koje nije iskoritila, te je Amerikanka sa 6:2 izjednačila u setovima.

Krunićeva je stala posle izgubljneog seta, protivnica je to iskosristila i povela sa 2:0. Srpska teniserka je bila na dobrom putu da se vrati u meč, osvojila svoj servis-gem, a zatim imala i brejk loptu koju nije iskoristila. Kejz je imala dva gema prednosti, međutim Aleksandra uzvraća i preokreće na 4:3. Pri rezultatu 6:5, Krunićeva uspeva da napravi brejk i stigne do druge gren slem pobede u karijeri!