Pobjeda Igokee nad Sutjeskom

October 25, 2015, 5:07 pm

Košarkaši Igokee ostvarili su i četvrtu pobjedu u ABA ligi. Aleksandrovčani su, osim početka kada su gosti vodili i sa osam poena razlike, odigrali veoma dobar meč, posebno u odbrani i na dominantan način prekinuli niz od dva poraza. Utakmica je prelomljena od kraja prve do sredine druge četvrtine kada je Igokea napravila seriju 15:0 i goste više od sedam minuta ostavila bez poena. Do kraja ta razlika iznosila je i do makisimalnih +19. Meč je završen rezultatom 75:58 čime su se košarkaši Igokee odužili publici za odličnu posjetu.

Najbolju utakmicu u sezoni odigrao je Nikola Pešaković koji je postigao 18 poena, među kojima i četiri trojke. Kod Sutjeske jedini dvocifreni bio je Spasojević sa 11 poena.

U narednom kolu, Igokea za sedam dana gostuje u Zagrebu gdje će igrati protiv Cibone.