Pobeda Partizana za proleće u Evropi! (VIDEO)

November 24, 2017, 8:03 am

Fudbaleri Partizana savladali su Jang Bojs sa 2:1 (1:1) u petom kolu Grupe B Lige Evrope i pre poslednjeg kola obezbedili plasman u nokaut fazu. U narednom meču, bez takmičarskog značaja, crno-beli gostuju kod Dinama iz Kijeva.

Partizan je stigao do cilja – plasmana u narednu fazu takmičenja i proleće u Evropi. Odličnom igrom savladali su nezgodne Švajcarce. Uspeli su crno-beli da se oporave posle lako primnjenog gola, ponovo povedu i sačuvaju prednost.

Partizan je odlično ušao u meč. Nošeni podrškom sa tribina igrači crno-belih su konstantno napadali i pritiskali protivnika. Domaćin je uglavnom napadao po bokovima. Nagrada je stigla u dvanaestom minutu.

Slobodan udarac sa leve strane izveo je Janković. Sjajan centaršut. Najviši u skoku bio je Tavamba i golman Fon Balmos je bio matiran.

Partizan je potom prepustio inicijativu protivniku i vrebao svoje šanse iz kontranapada. Napadi Švajcaraca su bili sve opasniji. Crno-beli su imali još nekoliko polušansi ipak nedovoljno da se ozbiljnije ugrozi gol protivnika.

Jang Bojs je stigao do izjednačenja posle kornera u 25. minutu susreta. Sulejmani je uputio loptu u kazneni prostor. Tavamba loše interveniše i spušta loptu u visini penala, prihvata je Ngamaleu i preciznim šutem je šalje u mrežu, Stojković je bio nemoćan.

Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata.

Patizan je i u nastavku nastavio sa napadima. Švajcarci su pokušali da pariraju, ali osim nekoliko šansi nisu ozbiljnije ugrozili golmana Stojkovića.

Partizan je do novog vođstva stigao u 53. minutu. Brza kontra crno-belih. Lopta dolazi do Pantića koji sa ivice šesnaesterca u visini kornera centrira. Ožegović je u skoku zahvatio loptu glavom i matirao golmana protivnika.

Švajcarci ponovo preuzimaju inicijativu, a crno-beli vrebaju iz kontranapada. Jang Bojs je stvarao šanse, ali odbrana crno-belih je bila na visini zadatka.

Sjajnu šansu propustio je Tavamba u 78. minutu susreta. Posle kontre Pantić je pronašao Tavambu koji je izbio sam ispred golmana protivnika, usledio je šut, ali je golman Fon Balmos uspeo da zaustavi njegov udarac.

Švajcarci su nastavili sa napadima, stvarali su šanse, čak su postigli i pogodak, koji je poništen zbog ofsajd pozicije. Sulejmani je zadavao dosta problema odbrani našeg tima. Asale je, takođe, propustio nekoliko stopostotnih šansi, bolje rečeno Stojković je zaustavio sve njegove pokušaje.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata i Partizan dolazi do zaslužene pobede.