Plej of, drugi meč: Milutinov rampom zaustavio Blažiča i doneo Partizanu izjednačenje u seriji! (VIDEO)

April 16, 2015, 9:24 am

Posle jučerašnje dosta loše utakmice koju je Partizan odigrao, pre svega u napadu, očekivao se njihov odgovor u tom segmentu igre i to se i dogodilo. Prvi je ‘povukao’ Milenko Tepić, koji je postigao osam od prvih 15 poena Partizana, a brzo ga je ‘zamenio’ večeras sjajni Nikola Milutinov, koji je .

Na drugoj strani, Markus Vilijams nije bio na prepoznatljivom nivou, a udvajanje Bobana Marjanovića od strane igrača Partizana davalo im je rezultat, pa Zvezda nije imala pravog rešenja na početku. Zato je razlika je na kraju prve deonice iznosila pet, a posle 20 minuta igre sedam poena prednosti u korist Partizana.

Partizan je odlično otvorio drugo poluvreme, sa pet vezanih poena je otišao na dvocifrenu razliku i već posle nešto više od minut igre Dejan Radonjić je morao da zove tajm-aut. Crvena zvezda je u tim momentima potpuno stala u napadu, a Čarls Dženkins je gotovo sam sa dva pogotka uz faul održavao crveno-bele u igri.

I pravo je čudo kako Partizan u tim momentima nije uspeo da slomi Zvezdu. Umesto toga, crno-beli su u poslednjoj deonici dozvolili protivniku seriju od 9:0 i da se sa zaostatka od 15 poena spuste na samo šest. Markus Vilijams se raspucao u tim momentima i nastala je euforija u Pioniru.

Zvezda je stigla do minus dva, ali se ispostavilo da je to bila jedina opcija domaćeg tima u napadu. Vilijams je nastavio da šutira i promašivao je, dok je na drugoj strani Partizan trojkom Džoša Akojona i srećnim pogotkom za dva Dragana Milosavljevića stigao ponovo do plus sedam.

Ipak, i Partizan je ‘stao’ u tim momentima, a Zvezda je polako topila zaostatak, pa je na 35 sekundi do kraja poenima Dženkinsa rezultat bio 68:69. Partizan je imao napad, ali ga nije iskoristio, pa je Blažič krenuo u kontru ka košu crno-belih. Sam je išao, stigao skroz do polaganja, ali se tu našla njegova jučerašnja žrtva, Nikola Milutinov, koji je rampom zatvorio put ka svom košu.

Fauliran je Tepić, pogodio je prvo slobodno bacanje, drugo promašio, ali je Mačvan uhvatio loptu u napadu i vreme je isteklo za pobedu Partizana od 70:68. Ponovo je Dženkins bio najefikasniji sa 19 poena, Vilijams je ubacio 15, ali nisu imali adekvatnu podršku ostalih saigrača.

Za razliku od njih u Partizanu je bilo mnogo više raspoloženijih igrača, Mačvan je ubacio 14, Akojon 13, Tepić je imao 11, a Saša Pavlović 10 postignutih poena.

Serija se sada seli na ‘domaćinstvo’ Partizana, a sledeći meč igra se u subotu, takođe u Pioniru od 21 sat.