PL: Čelsi pobjedio, čudesan preokret Kristal Palasa

December 13, 2017, 7:58 am

Ekipa Čelsija pobedila je Hadersfild na gostovanju sa 3:1, u 17. kolu Premijer lige.

Izabranici Antonija Kontea odigrali su odličan meč, posle kiksa za vikend kada su poraženi od Vest Hem sa 1:0.

Igrači Čelsija ovoga puta nisu dozvolili da se to dogodi, pošto su posle prvih 45 minuta igre imali dva gola prednosti.

U 23. minutu Timeu Bakajoko doneo je prednost “Plavcima”. Golman domaćih Losl je pogrešio priliko ispucavanju lopte, koja je ubrzo došla do gostujućih fudbalera.

Vilijan je video Bakajoka da utrčava, poslao mu dobar pas u prostor, a ovaj u stilu najboljih centarfora savladao pomenutog Losla.

Do narednog gola čekalo se 20 minuta. Ovoga puta Vilijan se našao u ulozi strelca, dok je asistent bio Markus Alonso. Netipično za Brazilca gol je postigao glavom, nakon što ga je Španac “laserski” preciznim dodavanjem pronašao.

“Plavcima” je trebalo samo pet minuta u drugom poluvremenu kako bi došli do novog gola. Pedro je postigao veomao lep gola, a asistent je ponovo bio Vilijan, koji je bez sumnje bio najbolji igrač na terenu.

Do kraja meča, Hadersfild je uspeo da postigne počasni gol, pošto je u 90+2 minutu Depoatr savaldao Kurtou.