»Pijevci« petardom čestitali Murinju Novu godinu

January 2, 2015, 9:06 am

Mašinerija Žozea Murinja razmontirana je na Vajt Hart Lejnu, gdje je Totenhem trijumfovao sa nevjerovatnih 5:3 (3:1).

Poraz je to koji je “plavce” koštao prvog mjesta i poraz sa pet primljenih golova koji je Murinjo samo jednom doživio u svojoj karijeri. Bilo je to 2010, kada je sa Realom izgubio 5:0 od Barselone.

Plavci nisu mogli da zamisle bolji početak meča. Dijego Košta je po 14. put matirao protivničke golmane u Premijer ligi, ali su “pijevci” do poluvremena uspjeli da “prebace vodu na svoju vodenicu”. Ključan momenat dogodio se u 44. minutu kada je Deni Rouz pogodio za 2:1, a prethodno je Kejn izjednačio u 30. minutu.

To nije bilo sve za prvih 45 minuta jer je Taunsend u nadonadi vremena iskoristio penal i na semaforu je stajalo 3:1 za domaći tim. Ne zadugo jer je Kejn već u 52. minutu povisio na 4:1.

Tračak nade Čelsiju donio je Azar u 61. minutu, ali je Čadli u 78. minutu “ugasio” i taj pomenuti tračak. Konačan rezultat postavio je Teri u 81. minutu.