Petrović seniorski prvak Srpske

May 6, 2019, 5:26 am

Dražen Petrović, šesnasetogodišnji teniser Teniskog kluba “Olimp 2000” iz Prnjavora, napravio je pravu senzaciju osvojivši Seniorsku titulu prvaka Republike Srpske bez izgubljenog seta.

Dražen je ovo prvenstvo odigrao izuzetno kvalitetno u prvom kolu je pobijedio Fedora Popovića rezultatom 6:4 6:3, u drugom kolu bio je bolji od Miloša Milakovića 6:2 7:5.

U četvrtfinalu je pobijedio Andreja Đurića rezultatom 6:4 6:2, dok mu je polufinalni meč zbog povrede predao Sarajlija Leo Puljić.

U velikom i prvom seniorskom finalu Dražen je pobijedio Gorana Radanovića sa 6:4 6:4.

Uspjeh ovog mladog tenisera je još veći s tim što je prvenstvo bilo otvorenog tipa uz nastup desetak tenisera iz Federacije Bosne i Hercegovine i izborni za fjučers seniorske turnire.

Dražen već sutra igra prvi profesionalni seniorski meč na fjučersu u Prijedoru.