Partizanu 154. ‘Večiti derbi’, neizvjesna završnica Superlige

April 19, 2017, 8:03 am

Fudbaleri Partizana pobijedili su u 154. “Večitom derbiju” Crvenu zvezdu rezultatom 3:1, i tako uveli Superligu u neizvjesnu završnicu.

Golove za goste postigli su Leonardo u 21. i 80. minutu, te Tavamba u 67. Jedini gol na utakmici za domaći tim postigao je Boaći u 47. minutu.

Nakon 31. kola, odnosno prve runde u plej-of grupi, fudbaleri Crvene zvezde i Partizana su izjednačeni sa po 40 bodova na tabeli. Do kraja prvenstvene borbe je ostalo još šest kola.

Tekstualni prenos:

93’ – U sjajnoj prilici se našao Đuričković. Mogao je da poveća prednost Partizana, ali golman Zvezde zaustavlja njegov šut, to je ujedno bila i posljednja prilika na utakmici.

90’ – Igraće se tri minuta sudijskog vremena.

86’ – Neoporavljena Zvezda je pokušala da stvori priliku. S ivice kaznenog prostora šutirao je Boaći, ali je njegov udarac bio više nego slab da bi ugrozio gol Partizana.

80’ – Leonardo postiže svoj drugi gol na utakmici i povećava prednost gostiju. Leonardo je presjekao loptu na sredini terena i poslao je ka Đuričkoviću, te nastavio da trči ka golu. Đuričković je to dobro vidio i vratio loptu Leonardu, a ovaj bez problema matira Manojlovića.

67’ – Već u sljedećem napadu Partizan ponovo dolazi do prednosti. Nakon ubačaja iz kornera igrači su djelovali poprilično zbunjeno. Najbolje se snašao Tavamba koji je uspio ispred golmana domaćih Manojlovića da udari loptu glavom i pošalje je u gol.

67’ – U velikoj šansi za Partizan našao se Leonardo, ali golman Zvezde sjajno brani.

63’ – Uslijedio je period bez prilika. Onda je Janković ubacio loptu u kazneni prostor, ali lopta odlazi u gol aut.

49’ – Gol je podgrijao atmosferu pa je sudija za samo dva minuta podijelio tri žuta kartona.

47’ – Zvezda dolazi do izjednačenja početkom drugog poluvremena. Strijelac je Boaći nakon sjajne asistencije Ruiza.

45'+ – Sudija je označio kraj prvog dijela igre.

43’ – Zvezda ponovo prijeti preko Kange iz slobodnog udarca. Njegov šut zauistavio je golman crno-bijelih.

34’ – Zvezda je bila vrlo blizu izjednačenja, Ristić je sjajno probio po lijevoj strani poslije proigravanja Plavšića u prostor, šalje oštru loptu u peterac, ali Miletić uz dosta sreće uspijeva da izbaci u korner.

32’ – Utakmica je nakratko prekinuta zbog povrede Boaćija koji je dobio nezgodan udarac u grudi u duelu sa Miletićem. Ipak povreda, na sreću, nije ozbiljnija i Boaći nastavlja meč.

30’ – Strijelac gola za Partizan prijeti, nakon što je Đurđević dobio duel sa Lukovićem, ali nedovoljno dobro.

26’ – Đurđević je ponovo u šansi, ali Manojlović opet brani.

24 ‘- Malo je nedostajalo da Zvezda izjednači. Boaći je sjajno šutirao glavom sa desetak metara, nakon centaršuta sa lijeve strane gađao je donji desni ugao, ali Kljajić paradom spasava mrežu crno-bijelih.

21'- Leonardo postiže gol iz slobodnog udarca za vođstvo Partizana 0:1.

Nije bilo konkretnih pretnji po golmane do 21. minuta, kada Partizan dobija slobodan udarac iskosa sa leve strane. Frimpong oštrim startom obara Leonard, što je izazvalo komešanje među igračima velikih rivala, ali su se brzo smirili.

Međutim, ovaj faul donosi prednost Partizanu. Leonardo šutira direktno na prvu stativu, Manojlović uspjeva da zakači loptu, ali ne i da joj dovoljno promjeni pravac, pa ona završava u mreži (0:1).

10' – Partizan propušta stopostotnu šansu za gol. Tavamba je sjajno proigrao Đurđevića koji je izbjegao ofsajd zamku i izašao sam ispred golmana Zvezde, ali šutira direktno u Manojlovića.

5’ – Početak utakmice kasnio je desetak minuta, a već na samom startu Zvezda je odmah imala šansu. U odličnoj poziciji je poslije kornera na prvoj stativi bio Le Talek, ali je šutirao pored gola.

Igralo se u visokom ritmu u prvih pet minuta meča, crno-bijeli su takođe odmah stigli do kornera, jednom zapretili i sa distance, dok su i crveno-bijeli zaposlili Kljajića.

Crvena zvezda ima tri boda prednosti ispred Partizana, i ako danas pobjede gradskog rivala gotovo sigurno će osigurati titulu.

Pred početak ove utakmice došlo je do sukoba navijača sa pripadnicima policije u kojem su povrijeđena četiri policajca.