Partizan se obrukao, promašili četiri penala

September 29, 2022, 7:15 am

Fudbaleri Partizana eliminisani su iz 1/16 finala Kupa Srbije od Radničkog u Sremskoj Mitrovici, od trenutno 13. ekipe Prve lige Srbije.

Partizan je vodio do 92. minuta, tada primio gol za 1:1, a onda su izabranici Gordana Petrića promašili četiri penala, dok su igrači Radničkog postigli dva i tako napravili senzaciju na svoju stogodišnjicu kluba.

Crvena zvezda u četvrtak od 16.00 gostuje Mačvi u Šapcu, a preostale utakmice prve runde Kupa Srbije igraće se 19. oktobra.   Iako je bilo najavljeno da će Partizan igrati u izmijenjenom sastavu, zbog reprezentativnih obaveza, jedina prava promjena bila je na golu, prenosi B92.

Po prvi put ove sezone na gol-crti bio je Milan Lukač, ali nije uspio da izdrži do kraja bez primljenog gola.

Partizan je od starta krenuo po vodeći gol kojim bi lakše nastavio meč i do njega je došao u 18. minutu.

Prethodno je Rikardo Gomeš promašio šansu za crno-bele, dok je Milenković na drugoj strani iz veoma izgledne pozicije poslao loptu preko prečke.

I onda je Fuseni Dijabate odlično proigrao Patrika Andradea, a on je prelijepim udarcem zatresao mrežu.

U nekoliko navrata Partizan je do kraja poluvremena zaprijetio i želio je da postigne drugi gol i tako ranije riješi meč, ali prije svih Rikardo Gomeš nije uspevijao da zatrese mrežu.

U 30. minutu je imao dobru situaciju, ali je previše oklijevao, dok je u 44. minutu pogodio stativu.

Nije imao sreće da se upiše u strijelce, a čak je meč završio sa povredom koljena koju je zaradio u 71. minutu.

U drugom poluvremenu je viđeno mnogo manje uzbuđenja, a domaćin je dobru priliku imao u 70. minutu, ali ju je propustio Lazar Ilić.

I onda u drugom minutu nadoknade je stigao veliki šok za Partizan! Ristović je probio po lijevoj strani, poslužio Marinkovića, a on je izjednačio na 1:1 i donio je penale.

I onda su, šokirani takvim raspletom, crno-beli promašili sva četiri udarca sa “bijele tačke”.

Redom su mašili Gomeš, Živković, Urošević i na kraju Andrade, dok su igrači Radničkog bili polovični.

Pogodili su Spasojević i Petrović, što je bilo dovoljno za prolaz i veliku senzaciju.

Izvor: Nezavisne novine