Partizan poražen od Monaka, u sledećem kolu prilika za revanš

January 15, 2019, 7:55 pm

Partizan – Monako 68:72 (26:40).

Košarkaši Partizana doživeli su drugi poraz u Grupi A Top 16 faze Evrokupa, pošto je Monako odneo pobedu iz dvorane “Aleksandar Nikolić”. Gosti imali više od 20 poena prednosti, crno-beli uspeli da dovedu meč u neizvesnu završnicu. U narednom kolu Monako će u Kneževini dočekati crno-bele.

Partizan je odigrao katastrofalan meč protiv Monaka, na kraju imao priliku da stigne prednost protivnika, ali su gosti zabeležili pobedu 72:68.

Pune tri četvrtine crno-beli su “nalazili sebe”, u poslednjoj prosto eksplodirali, ali to nije bilo dovoljno da se stigne ubedljiva prednost koju su gosti iz Monaka stekli u prvih 30 minuta.

Tim Andree Trinkijerija za tri četvrtine postigao je 38 poena, u poslednjoj 30, ali su gosti na jedvite jade uspeli da sačuvaju prednost koja je u jednom trenutku iznsila više od 20 poena.

U prvom poluvremenu Nikola Janković je bio jedni raspoložen u crno-beloj ekipi, dok su gosti dobro rasporedili poene. Dodatni problem za Partizan predstavljao je šut za tri poena, koji je proradio tek u poslednjih deset minuta.

Crno-beli su na nešto više od tri minuta pre kraja meča stigli na minus šest, ali su propustili tri uzastopna napada, što je kaznio Nidam i trojkom praktično rešio pitanje pobednika.

Navijači Partizana, koji su do poslednjeg msta ispunili “Pionir” odradili su svoj deo posla i tokom svih 40 minuta vatreno bodrili svoje ljubimce.

Monako je tako zabeležio drugi trijumf u top 16 fazi, a Partizan drugi poraz.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Aleksej Nikolić sa 16 poena, 14 je dodao Džok Lendejl, a 12 Nikola Janković (sve u prvom poluvremenu).

Na drugoj strani Džons je postigao 16, Lakomb 12, a Bakner 11.

Priliku za revanš crno-beli će imati već u narednom kolu, kada će se iste dve ekipe sastati u Monaku.