Barselona u finalu Kupa kralja (VIDEO)

February 8, 2017, 8:19 am

Fudbaleri Barselone plasirali su se u finale Kupa kralja, pošto su sinoć na svom terenu odigrali neriješeno 1:1 sa Atletikom Madridom, u revanš utakmici polufinala.

Branilac titule Barselona se tako ukupnim rezultatom 3:2 plasirala u finale, pošto je u prvom meču u Madridu pobijedila sa 2:1.

Barselona je sinoć na Kamp Nou povela u 43. minutu golom Luisa Suaresa, a izjednačio je Kevin Gameiro u 83. minutu. Gameiro je tri minuta prije toga promašio jedanaesterac.

Domaći tim utakmicu je završio sa devetoricom igrača, pošto su poslije parnih žutih kartona isključeni Luis Suares i Serhi Roberto, dok je Atletiko završio sa desetoricom, poslije dva žuta kartona Janika Karaska.

Ekipa Luisa Enrikea se tako šesti put u posljednjih sedam godina plasirala u finale Kupa, ukupno 39. put, čime je izjednačila rekord Real Madrida i igraće za 29. trofej.

Barselona će u finalu igrati protiv pobjednika duela Selte i Alavesa. U prvoj utakmici bilo je 0:0.