Ovako su navijači Detroita naterali trenera da KONAČNO pusti Bobija Marjanovića u igru /VIDEO/

November 30, 2017, 9:11 am

Trener Pistonsa Sten van Gandi ne pušta srpskog gorostasa da igra ove sezone maltene uopšte. Zapravo, do sada je to učinio svega dvaput: 21. oktobra, kaada je Marjanović za četiri minuta postigao dva poena u pobedi na gostvanju Njujorku (107:111), a potom 8. novembra, kada je za devet minuta u pobedi nad Indijanom (114:97) ubacio devet poena.

Posle tri sedmice čekanja da vide Bobija na delu, navijači Detroita su osam minuta pre završetka utakmice sa Feniksom, prilikom ubedljivog vođstva njihovih ljubimaca, počeli glasno da prizivaju ulazak našeg reprezentativca u igru. Halom se orilo najpre “Boban, Boban!”, a potom i “Hoćemo Bobana”.

I, Van Gandi je publici uslišio želju, uvevši srpskog centra na kratko u igru, pet i po minuta pre kraja meča, pri vođstvu od 122:88. Uradio je to – na oduševljenje navijača:

Za pet minuta ukazane šanse u trijumfu od 131:107 nad Feniks Sansima, Bobi je postigao četiri poena, šutirajući iz igre 1/2, uz jedan ostvareni skok:

Podsetimo, u nedavnom intervjuu za Blicsport, Marjanovićev menadžer Miodrag Ražnatović je istakao da niko nije očekivao ovakav razvoj situacije sa Bobijem u Detroitu, u kome je otpočeo drugu sezonu u okviru trogodišnjeg ugovora.

“Prošlogodišnji status je bio očekivan, ali ovaj nije. Svi smo iznenađeni, pogotovu posle razgovora vođenih ovog leta i utakmica u predsezoni. No, to je NBA, nema puno milosti ni za koga. Bobi je pokazao da može da bude dominantan igrač i u NBA, miran je i čeka priliku. Postoje određeni nagoveštaji da bi situacija uskoro mogla biti bolja. Njemu definitivno ne treba puno minuta, i imaće učinak čak i ako dobije 10-12 minuta na terenu”, rekao je, između ostalog, Ražnatović.

Ipak, dani prolaze, a Marjanović je od 20 utakmica u novom šampionatu, priliku dobio na svega tri, i to “na kašičicu”. Imajući u vidu kako dobro igraju Pistonsi, a ostvarili su četrnaest pobeda, dok se nešto drastično ne promeni u igračkom kadru ili u trenerovim planovima – Bobi će i dalje svoju šansu strpljivo morati da čeka na klupi.