Ostapenko zakazala finale sa Stivens

March 30, 2018, 6:49 am

Letonska teniserka Jelena Ostapenko drugi je finalista WTA turnira u Majamiju, pošto je u polufinalu u dva seta savladala najprijatnije iznenađenje turnira domaću teniserku Danijel Rouz Kolins 7:6, 6:3.

Mnogo teže nego što se očekivalo peta teniserka svijeta opravdala je ulogu favorita. U prvom setu stekla je prva brejk prednosti, ali je odmah uzvratila Kolins.

Amerikanka je imala veliku šansu da povede, pošto je oduzela servis protivnici u 11. gemu i povela 6:5, u narednom gemu imala set loptu na svoj servis, ali je ipak izgubila taj gem i ušlo se u taj brejk. Tu je Ostapenko bila brutalna i slavila 7:1, što joj je dalo vjetar u leđa u drugom setu.

Na tom talasu odmah je napravila brejk i sigurno ga čuvala do samog kraja. U posljednjem gemu kod vođstva 5:3 napravila je još jedan brejk i došla do pobjede i plasmana u finale, prvog od septembra prošle godine. U finalu će se sastati sa Sloun Stivens, a taj meč na programu je u subotu od 19.