Orlići savladali Irsku za drugo mjesto u grupi

September 7, 2016, 8:03 am

Mlada fudbalska selekcija Srbije savladala je odgovarajuću ekipu Republike Irske sa 3:2 u meču devetog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2017. godine.

Već u 12. minutu Srbija je povela, gol je postigao kapiten Uroš Đurđević.

Napadač Partizana se sjajno snašao posle centaršuta Antonova, Sergej Milinković-Savić je samo malo dotakao loptu, sasvim dovoljno da ona dođe pravo na nogu Đurđevića koji je u padu šutirao i matirao golmana Rodžersa.

Do kraja poluvremena izabranici selektora Tomislava Sivića su imali nadmoć na terenu, mogli su u nekoliko navrata da postignu i gol, a najbliži su bili Đurđević i Živković.

Poslije nešto mirnijeg početka drugog poluvremena u 53. minutu je Mijat Gaćinović propustio veliku šansu da duplira prednost Srbije. Lijepo su kombinovali Živković i Milinković-Savić, ona je stigla do bivšeg fudbalera Vojvodine, ali nije uputio dovoljno jak udarac.

Lopta je iz ugla stigla pravo na glavu srpskog defanzivca Darka Lazića, koji se našao potpuno sam u šesnaestercu protivnika i lako se upisao u strijelce, za 2:0.

Opustili su se mladi reprezentativci Srbije poslije drugog gola i uslijedila je kazna. U 69. minutu je O'Konor centrirao sa lijeve strane, a O'Dauda se našao na pravom mjestu i glavom poslao loptu iza leđa Milinković-Savića.

Utakmica se potpuno rasplamsala u tim trenucima, Đurđević je nastavio da napada gol protivnika, a u 70. minutu je iznudio jedanaesterac, pošto ga je golman Rodžers oborio u kaznenom prostoru.

Napadač Partizana je preuzeo odgovornost i rutinski realizovao penal za 3:1.

Radost fudbalera Srbije trajala je svega 11 minuta, Šon Megvajer je u praktično prvom kontaktu sa loptom uspio da smanji na 3:2.