Odbojkašice Srbije i dalje bez izgubljenog seta: Pao i Kazahstan

October 3, 2018, 9:42 am

Ženska seniorska reprezentacija Srbije zabilježila je četvrtu pobjedu bez izgubljenog seta na Svjetskom prvenstvu u Japanu.

Srbija je danas u Hamamacuu, u 4. kolu D grupe, savladala Kazahstan sa 3:0, po setovima 25:18, 25:16 i 25:13, poslije 65 minuta igre.

Utakmicu u Hamamacu areni posmatralo je 350 gledalaca, a sudili su Brajan Čarls iz Trinidada i Tobaga i Fabris Kolados iz Francuske.

Sistemom takmičenja je predviđeno da u nastavak takmičenja idu po četiri selekcije iz sve četiri grupe, koje će prenijeti rezultate i bodove iz duela sa reprezentacijama koje nastavljaju takmičenje.

Po propozicijama FIVB, plasman na tabeli se određuje prvo na osnovu broja pobjeda, zatim na osnovu broja bodova.

Ukoliko je identičan broj pobjeda i broj bodova plasman se određuje na osnovu set količnika (ne set razlike), pa zatim poen količnika