Odbojkašice na korak od polufinala

September 4, 2019, 3:29 pm

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale EP pošto je savladala selekciju Bugarske sa 3:0 u setovima 3:0 (25:19, 25:18, 28:26).

17.25 – Kraj meča, Srbija osvaja treći set sa 28:26 i ukupno sa 3:0 u setovima upisuje pobedu nad Bugarskom.

17.09 – Sredinom trećeg seta rezultat je 12:9 za našu selekciju.

16.53 – I drugi set pripada odbojkašicama Srbije, rezultatom 25:18.Neizvesno je bilo sve do sredine seta, kada je Srbija vezala četiri poena. Ponovo se igrao poen za poen u završnici, što je odgovaralo našoj selekciji.

16.25 – Srbija osvaja prvi set rezultatom 25:19. Odlična igra naših odbojkašica. Bugarke su imale tri poena prednosti na startu, ali su izabranice Zorana Terzića preokrenule rezultat u njihovu korist, stekle prednost koju su bez problema odbranile.

16.08 – Bolji start Bugarki, ali Srbija potom stiče prednost od 8:6 u prvom setu.

16.00 – Počeo je meč, Srbija prva na servisu…

15.55 – Intonirane su himne, meč uskoro počinje…

Srpkinje su u drugom kolu EP u grupi posle preokreta uspele da pobede selekciju Bugarske sa 3:1.

Odbojkašica Srbije Maja Ognjenović rekla je da ozbiljno treba da shvate rivala bez obzira na to što su ga u grupnoj fazi već pobedili.

“Meč sa Bugarskom je od posebnog značaja. Bugarke su nam dobro poznat protivnik. Može da bude opasna stvar ako ih neozbiljno shvatimo, jer smo ih u grupi prilično lako savladale izuzev prvog seta. Mislim da treba da budemo maksimalno ozbiljne i pripremljene dočekamo tu utakmicu”, rekla je Ognjenović.