Odbojkaši Srbije u pet setova izborili polufinale Evropskog prvenstva

September 25, 2019, 6:40 am

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije igraće u polufinalu Evropskog prvenstva. Ni ovaj put nije moglo bez drame, izabranici Slobodana Kovača pobijedili su Ukrajinu u četvrfinalu sa 3:2 (21:25, 25:23, 25:22, 19:25, 15:9).

U prilično izjednačenom prvom setu, u kojem su se ekipe smjenjivale u vođstvu, Srbija je u završnici došla do prednosti od 20:18 i kada se činilo da će rutinski privesti ovaj set kraju, Ukrajina se probudila, stigla do izjednačenja 21:21, a onda serijom 4:0 okončala prvi set.

Nastavila je Ukrajina sa sjajnom igrom i na otvaranju drugog seta. Povela je sa 5:1 i u tim trenucima izgledalo je da će Ukrajina doći i do prednosti od 2:0 u setovima. Međutim, Srbija je polako podizala nivo igre i počela da topi prednost Ukrajinaca. Potom je stigla i do izjednačenja na rezultatu 14:14.

Ukrajina je ponovo imala inicijativu i prednost od četiri poena (21:17), a onda na servis dolazi Aleksandar Atanasijević koji fantastičnom serijom Srbiji donosi čak pet vezanih poena i vođstvo od 22:21. Ovo je izavranicima Slobodana Kovača donijelo mir i sigurnost za pobjedu u drugom setu rezultatom 25:23.

Treći set donio je rutinsku igru Srbije, koja je čak pet puta imala pet poena viška, a na kraju je dobiila treći set rezultatom 25:22.

U četvrtom setu, Ukrajina je prva došla do dva poena viška (10:8). Ukrajinci su sjajnom serijom stigli do prednosti od 15:10. Za razliku od prva tri seta, u četvrtom su Ukrajinci smanjili rizik na servisu, više su taktizirali, što im je donijelo veliko vođstvo i čak šest poena viška u završnici ovog seta (23:17).

Pokušao je Slobodan Kovač tajm-autom da probudi svoje igrače ali to mu nije pošlo za rukom pa se ušlo u peti odlučujući set.

EuroVolley@CEVEuroVolley

Also second set was a fierce battle till the end, but this time set goes to Serbia which closed this part 25-23! And it's 1-1 in the quarterfinal 🇷🇸🆚🇺🇦!

View image on Twitter

Ukraine 🇺🇦 tried their best, but couldn't find a way to stop Serbia 🇷🇸 in third part and now Serbia need only one more set to grab a spot in the semifinals!

See EuroVolley's other Tweets

Odlično je Srbija otvorila peti set, povela sa 4:1, a na promjeni strana Srbija je vodila sa 8:3 što joj je donijelo relativno mirnu završnicu odlučujućeg seta i sedam meč lopti. Iskorištena je treća, pa je Srbija ostala u trci za medalju na šampionatu Evrope.

And it's tie-break to determine the semifinalist from 🇷🇸🆚🇺🇦!

It was a nail-biting battle! 🔥But eventually Serbia ended the Ukrainian dream and booked their spot in the semifinal! Aleksandar ATANASIJEVIC 🇷🇸 was the best scorer with 24 points, Uros KOVACEVIC 🇷🇸 tallied 21! 👏👏

19 people are talking about this

Aleksandar Atanasijević je osvojio 24 poena i bio je nabolji poenter meča, dok je za najboljeg igrača proglašen Uroš Kovačević, koji je osvojio 21 poen.

Za Srbiju će ovo biti 11 polufinale, a čak 9 puta nakon prethodnih 10 polufinala Srbija je osvajala medalju.

Srbija će u petak u polufinalu igrati protiv Francuske, koja je bila bolja od Italije sa 3:0 (25:15, 27:25, 25:14).

.@Federvolley 🇮🇹 had three set points in set 2⃣, but eventually also this part goes to @FFvolley 🇫🇷! Don't miss any action of quarterfinal and watch it live http://bit.ly/LiveFRAvITA ! Visit our match centre to find statistics, photos & more: http://bit.ly/EVM-QF-FRAvITA

.@FFvolley 🇫🇷 welcome in the top 4⃣! France smashed Italy 🇮🇹 in the quarterfinal encounter! Stephen BOYER🇫🇷 scored match high – impressive 2⃣5⃣ points!