Nurkićev rekord sezone, povratak Brade

January 19, 2018, 8:54 am

Košarkaši Hjuston Rokitsa pobijedili su Minesota Timbervulvse rezultatom 116:98, u noći između četvrtka i petka, u meču koji je obilježio povratak plejmejkera tima iz Teksasa Džejmsa Hardena poslije povrede.

Rokitsi su do trijumfa došli relativno lako najviše zahvaljujući najefikasnijem igraču na terenu Eriku Gordonu, koji je ubacio 30 poena, dok je 20 poena dodao Klint Kapela. Kris Pol je za Hjuston bio na korak od dabl-dabla sa 19 poena, devet asistencija i šest skokova, dok je Luk Mbah a Mute imao 14 poena.

Zvezda Hjustona Džejms Harden se vratio na teren poslije sedam propuštenih mečeva zbog povrede zadnje lože i igrao je ograničenih 26 minuta. Za to vrijeme postigao je deset poena, uz sedam asistencija i dva skoka.

Najbolji u timu Minesote bio je Džimi Batler sa 23 poena, dvocifreni u dvije kolone bio je Karl-Entoni Tauns sa 22 poena i 16 skokova, dok je Endrju Vigins stao na 16 poena.

Srpski krilni centar Nemanja Bjelica je igrao sedam minuta, i za to vrijeme je zabilježio pet poena, dva skoka, četiri asistencije, jednu ukradenu i dvije izgubljene lopte. Iz igre je šutirao 1-3, 1-1 za tri i 2-2 sa linije penala.

Hjuston je drugi u Zapadnoj konferenciji iza Golden Stejt Voriorsa i ima 31 pobjedu i 12 poraza, dok je Minesota na četvrtoj poziciji sa 29 pobeda i 18 poraza.

U posljednjem meču večeri Portland Trejl Blejzersi su pobijedili Indijana Pejserse rezultatom 100:86. Blejzersi su do trijumfa stigli boljom igrom u posljednjoj četvrtini koju su dobili sa 26:12, dok je najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio Demijen Lilard sa 26 poena i osam asistencija.

Pratili su ga u timu Portlanda sjajni bosanski centar Jusuf Nurkić, koji je ostvario dabl-dabl sa 19 poena i 17 skokova (rekord sezone), kao i Si Džej Mekolum sa 16 poena.

Daren Kolison i Viktor Oladipo ubacili su po 23 poena za Indijanu, za koju je hrvatski internacionalac Bojan Bogdanović postigao osam poena i uhvatio četiri skoka za 26 minuta.

Košarkaši Filadelfije 76ersa pobijedili su u gostima Boston Seltikse, dok su u noći između četvrtka i petka poslije drame slavili i Klivlend Kavalirsi.

Filadelfija je na gostujućem parketu pobijedila Boston rezultatom 89:80, uz sjajnu partiju centra Siksersa Džoela Embida koji je postigao 26 poena, uz 16 skokova i šest asistencija.

Embida su u pobjedi pratili odlični hrvatski reprezentativac Dario Šarić sa 16 poena i šest skokova, kao i Ti Džej Mekonel sa 15 poena, dok su ostali igrači Filadelfije imali jednocifren učinak.

Boston je imao blago vođstvo samo u prvoj četvrtini, ali je bez najveće zvijezde Kajrija Irvinga, koji je propustio susret zbog bola u ramenu, ispustio prednost, pa je do kraja dominirala Filadelfija, čija se pobjeda nije dovodila u pitanje.

U odsustvu Irvinga najbolji u timu Bostona bili su sa po 14 poena Al Horford i Markus Moris.

Daleko uzbudljivije je bilo u Klivlendu gdje su Kavalirsi na jedvite jade savladali Orlando Medžik rezultatom 104:103, pogocima Ajzee Tomasa sa linije slobodnih bacanja na 11 sekundi prije kraja susreta.

Kavsi su poslije prvog poluvremena imali prednost od 67:47, u jednom trenutku u drugoj četvrtini je bilo i +23, pa se u nastavku očekivala rutinska pobjeda.

Međutim, tim Medžika je polako “topio” prednost vicešampiona lige, pa je na 31 sekundu prije kraja trojkom Šelvina Meka prvi put na meču došao u vođstvo od 103:102. Na kraju se ipak sve srećno završilo za Kavse jer je oba bacanja pogotio Ajzea Tomas, te je protiv posljednjeplasirane ekipe Istoka ekipa Klivlenda prekinula seriju od četiri uzastopna poraza.

Koliko je Klivlend bio loš u drugom poluvremenu govori i podatak od samo jedne pogođene trojke od 17 pokušaja u tom dijelu igre.

Najefikasniji u timu Kavsa bio je Ajzea Tomas sa 21 poenom za lični rekord sezone, Lebron Džejms je upisao 16, Kevin Lav je imao dabl-dabl od 12 poena i 11 skokova, dok je 11 poena imao Dvejn Vejd.

Elfrid Pejton je predvodio tim Medžika sa 19 poena, dok su po 17 za Orlando postigli Evan Furnije i Eron Gordon, koji je imao i 11 skokova. Hrvatski košarkaš Mario Hezonja je za Orlando upisao 12 poena, dva skoka i dvije ukradene lopte.