Novak se poigrao sa Pavlasekom

July 7, 2017, 5:27 am

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona pobjedom nad Adamom Pavlasekom.

Novak je do pobjede došao u tri seta – 6:2, 6:2, 6:1. Srbin je sjajno ušao u meč i već na startu stekao tri brejk lopte, ali je Čeh uspio da spasi sve tri, međutim četvrtu nije mogao.

Novak je nakon toga lako potvrdio brejk i došao do 2:0 u prvom setu.

U petom gemu je Đoković imao tri prilike za novi brejk, ali nije uspio da poveća prednost. Međutim, dva gema kasnije ponovo oduzima servis protivniku, a potom servira sigurno za prvi set.

Nastavio je srpski teniser sa odličnom igrom i u drugom setu.

U trećem gemu Čeh ispušta svoj servis, što Đoković koristi i ubrzo dolazi do 3:1.

Novi brejk je napravio u sedmom gemu drugog seta i došao u priliku da servira za 2:0.

To je i uradio sa samo jednim izgubljenim poenom. Gdje je stao u drugom Đoković je nastavio u trećem setu.

Bez većih problema je došao do 2:0, da bi potom Pavlasek uspio da osvoji jedan gem.

Međutim to je bilo sve što smo vidjeli od njega, jer je Novak dominirao do kraja i ostavio Čeha na tom jednom gemu.

Naredni protivnik srpskog tenisera biće pobjednik meča Del Potro – Gulbis.