Novak protiv Ramos-Vinjolasa u trećem kolu

January 20, 2018, 9:39 am

10.26 – Đoković potvrđuje brejk, prednost u drugom setu je 4:1.

10.22 – Iako mu je trebalo nekoliko poena da se “vrati” u meč, Novak odličnim udarcima sa osnovne linije uspeva da osvoji brejk u drugom setu i vodi sa 3:1.

10.14 – Nastavljen je meč.

10.09 – Novak Đoković je zatražio medicinski tajm aut povodom bola koji oseća najverovatnije u zadnjoj loži.

10.00 – Kao i prvi, Đoković drugi set započinje osvojenim servis gemom.

09.56 –Nakon 41 minuta igre, Novak uzima drugi brejk i osvaja prvi set rezultatom 6:2.

09.52 – Najbolji srpski teniser potvrđuje brejk i vodi sa 5:2 u prvom setu.

09.48 – Novak koristi četvrtu brejk loptu šestog gema i uzima brejk Vinjolasu, 4:2.

09.33 – Španac izjednačuje na 2:2 bez izgubljenog poena.

09.30 – Đoković vodi sa 2:1, nakon što je odbranio brejk loptu i osvojio gem na svoj servis.

09.24 – Nakon sigurnog servis gema, Novak je imao tri brejk lopte, ali je Ramos-Vinjolas uspeo da odbrani sve tri i izjednači na 1:1.

09.15 – Počeo je meč na “Margaret Kortu”.

09.10 – Oba tenisera izašla su na teren, u toku je zagrevanje.

Duel 14. i 22. tenisera sveta biće njihov peti u dosadanjim karijerama, a u sva četiri slavio je srpski teniser.

U poslednjem susretu dvojice tenisera, na Rolan Garosu Novak je slavio sa 3:0 (7:6, 6:1, 6:3).

Đoković je do duela sa Špancem došao pobedom nad Francuzem Gaelom Monfisom (4:6, 6:3, 6:1, 6:3) po “paklenoj” vrućini i temperaturi podloge terena od čak 69 stepeni.

Ovoga puta Novak igra u večernjem terminu po lokalnom vremenu, a na teren “Margaret Kort” arene izlazi oko devet časova.

Tok meča i njegov rezulatat možete pratiti na našem portalu.