Novak dobio 15 setova sa 6:1 ili 6:0 protiv Top 10

November 16, 2015, 8:05 am

Đoković je u nedelju započeo odbranu titule na Završnom Mastersu u Londonu ubedljivom pobedom nad Keijem Nišikorijem – 6:1, 6:1.

Srpski teniser tako je osvojio 15 setova protiv Top10 igrača u kojima je protivnicima prepustio jedan ili nijedan gem!

Ove sezone Đokovićeva omiljena žrtva je Endi Mari kojem je dva puta delio ’krompir’ i dva puta ga dobijao rezultatom 6:1. Stana Vavrinku i Marina Čilića po jednom je dobijao sa 6:1, a po dva puta po 6:0, dok je su Rafael Nadal i Tomaš Berdih po jednom bili kažnjeni ovakvim rezultatima.

Japanac je sa dva izgubljena seta u kojima je uzeo samo po gem pokvario dosadašnji učinak, pa tako ima tri izgubljena seta rezultatom 6:1 od Novaka.

Takođe, trijumfom nad Nišikorijem ostvario je 28. pobedu nad najboljim igračima sveta u 2015, uz samo četiri poraza, pa ove sezone ima skor 79:5.

Duel u ’O2 areni’ obeležila je maestralna igra najboljeg sportiste sveta. Nastavio je Novak sa igrom koja ga krasi cele godine, bio je dominantan za osnovne linije, kretao se savršeno, pa trijumf nijednog trenutka nije dolazio u pitanje.

„Danas nisam mogao da učinim ništa. Čak i na startu meča, bilo je pola mojih grešaka jer nisam pogađao prve servise. On je takođe napadao moj drugi servis i ja sam igrao defanzivno sve vreme. Ali on je igrao sjajnu defanzivu u poenima u kojima bih obično pogađao vinere ili ih lagano osvajao. Terao me je da trčim sa jedne na drugu stranu. Nisam osećao da imam šansu danas. Nadam se da mogu da se podignem za sledeći meč“, priznao je Nišikori.

Odmah po okončanju meča Novaku je uručen trofej za najbolje rezultate u godini za nama, u kojoj je do sada osvojio deset trofeja i igrao finala sva četiri Gren Slema. Četvrti put u poslednjih pet sezona Srbin godinu završala kao prvi reket sveta, a i ovoga puta je pehar posvetio svom timu.

Đoković je četiri puta slavio na završnom Mastersu, a trenutno je trostruki uzastopni šampion. S druge strane, srpski teniser u Londonu juri 11. trofej ove sezone, a ukupno 59. u karijeri.