Novak bez finala u Londonu, Tim dobio izgubljen taj-brejk

November 21, 2020, 5:16 pm

Novak Đoković je ostao bez finala završnog Mastersa u Londonu. On je sa 2:1 (5:7, 7:6, 6:7) pobijedio , a iskoristio je šestu meč loptu.

Ne samo da u prvih deset gemova nije bilo brejka, nego nijedan od tenisera čak nije došao u priliku da protivniku oduzme servis, a onda je to uradio Dominik Tim iskoristivši prvu brejk loptu, a onda je u narednom servis gemu Austrijanac dopustio samo jedan poen Novaku i poveo sa 1:0 u setovima.

Drugi set donio je za nijansu bolju igru Novaka, ali brejka nije bilo, a onda prava drama u taj brejku. Novak je, uz reviju mini-brejkova, spasio čak četiri meč lopte koje je imao Dominik Tim, čak svoe na svoj servis, a Novak je još jednom pokazao zašto je najbolji na svijetu.

Treći set vrlo sličan brvom, nijedna brejk šansa ni na jednoj strane pa je pobjednik odlučen u taj-brejku. Novak je poveo je sa 4:0 u taj brejku, a onda je tim uz dva mini-brejka izjednačio na 4:4 pa asom poveo sa 5:4. Šestim vezanim poenom Tim je došao do nove dve meč lopte iskoristio je drugu.

(Srpskainfo – Foto: ANDY RAIN/EPA)