Ništa od petog zlata: Španija u polufinalu Evropskog prvenstva, Srbija bez medalje

January 22, 2020, 5:52 pm

Naši vaterpolisti igrali su najteži meč prvenstva protiv veoma ozbiljnog protivnika i pali su poslije peteraca.

Vaterpolisti Španije savladali su ekipu Srbije, u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Budimpešti.

Španjolci su trijumfovali rezultatom 10:9 nakon penala, i to (1:2, 4:1, 1:2 i 0:1) u četvrtinama i (4:3) u penalima.

Utakmica je bila neizvjesna i uzbudljiva do samog kraja. Španjolci su imali napad na minut prije kraja kod rezultata 6:6, ali uspjeli smo da izblokiramo i da imamo 25 sekudni za napad. Ali na 10 sekundi prije kraja sudije sviraju faul u napadu našima. Međutim Španjolci ne uspijevaju da daju gol i otišlo se u peterce.

U petercima Srbija je promašila dva penala (Prlainović i Mandić), Španjolci jedan i zasluženo su otišli u polufinale.

Crna Gora je savladala selekciju Italije rezultatom 10-8 i plasirala se u polufinale, ekipa Mađarske i Rusije igra od 19:00h , a od 20:30h sastaće se ekipe Hrvatske i Grčke.