Nejmar ‘promiješao’ Hrvate, Brazil slavio na Enfildu

June 4, 2018, 7:47 am

Fudbalska reprezentacija Brazila pobedila je Hrvatsku sa 2:0 u prijateljskoj utakmici na Enfildu u Liverpulu.

Brazilci, kojima su Hrvati ‘glumili’ Srbiju sa kojom će igrati na Mundijalu, slavili su golovima Nejmara u 69. i Roberta Firmina u 93. minutu.

Nejmar je odigrao samo drugo poluvreme posle četiri meseca pauze zbog povrede, ali je postigao sjajan gol i pokazao da je spreman za Svetsko prvenstvo.

Prva zvezda PSŽ Nejmar je kod gola primio loptu na ivici kaznenog, ušao u njega i ‘promešao’ trojicu hrvatskih fudbalera, a zatim i ‘zabio’ loptu pod prečku golmana i time pokazao da ga povereda nimalo nije unazadila.

On je danas odigrao prvu utakmicu od februara, kada je igrajući za Pari Sen Žermen protiv Marseja povredio desno stopalo. Najskuplji fudbaler u istoriji je podvrgnut operaciji početkom marta i od tada se oporavljao.

Drugi gol Brazilaca bio je delo Roberta Firmina, koji je pri kraju meča lobovao golmana Danijela Subašića.

Brazil će u Rusiji prvo igrati protiv Švajcarske, potom protiv Kostarike i na kraju grupne faze protiv Srbije 27. juna u Moskvi.

Hrvatska igra u Grupi D sa Argentinom, Islandom i Nigerijom.