NBA: Slabije veče Јokića – Baksi se "predali" u Koloradu (VIDEO)

Denver Nagetsi savladali su Milvoki Bakse na svom parketu rezultatom 109:95.

Ekipa sa najboljim skorom u ligi igrala je bez MVP-a Јanisa Adetokumba, Ol-stara Krisa Midltona, te i Erika Bledsa i Bruka Lopeza.

Srpski centar Nikola Јokić upisao je 10 poena, 9 skokova, 7 asistencija i jednu ukradenu loptu.

Denver je bio apsolutni favorit u ovom meču i tu ulogu je relativno lako opravdao.

Јokić je prvu četvrtinu završio bez poena, ali to nije bio problem za Nagetse, pošto su raspoloženi bili Milsap i Moris i bilo je +15 poslije prvih 12 minuta.

Upisao se srpski centar na polovini druge dionice, prednost su održavali domaći košarkaši, a Braun i Korver su trojkama uspjeli da spuste na minus osam do kraja poluvremena.

Treća dionica bila je veoma slaba, vidjeli smo samo 31 poen, a Denver je ponovo stigao do dvocifrene prednosti.

Kao i na kraju druge dionice, trojkama su Baksi smanjili na samo minus tri pred ulazak u posljednjih 12 minuta.

Uozbiljili su se Nagetsi u posljednjoj dionici, odmah povratili veliku prednost i rutinski odradili meč do kraja, a povukao je i Јokić, koji je preostalih osam poena postigao u posljednjoj četvrtini.

Srpski centar je za 30 minuta na parketu šutirao 4/13 iz igre, tačnije 3/8 za dva, 1/5 za tri i 1/2 slobodna bacanja, za ukupno 10 poena.

Imao je i dvije izgubljene lopte.

Džamal Marej bio je najefikasniji sa 21 poenom, Milsap je dodao 20 poena i 10 skokova, Grent 19, a Geri Heris 15 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Kajl Korver sa 23 i Sterling Braun sa 16.

Košarkaši Atlanta Hoksa savladali su Šarlot Hornetse poslije dva produžetka – 143:138.

Ponovo se istakao tandem Trej Јang i Džon Kolins.

Јang je slobodnim bacanjem uveo meč u produžetak, dok je Kolins dvojkom izborio drugi produžetak.

Hoksi i Hornetsi odigrali su izuzetno ujednačenu utakmicu.

Poslije prve četvrtine rezultat je bio neriješen, a pred kraj druge Јang je serijom 6:0 donio +8 domaćoj ekipi.

Grejem sa linije penala i Bridžis trojkom, smanjili su taj zaostatak na tri poena, kolika je i bila razlika na poluvremenu.

Poslije treće dionice, Hoksi su imali +4, na pola posljednje četvrtine imali su +9, a na dva minuta do kraja +5, međutim Teri Rozir sa dvije trojke preokreće rezultat.

Kolins je pogodio, a zatim i Grejem sa slobodnih bacanja za novo vođstvo Hornetsa, međutim Јang slobodnim bacanjem uvodi meč u produžetak.

Čitav produžetak vodili su Hornetsi, ali je Kolins izborio novi, gdje je takođe Teri Rozir dominirao, ali su Јang, Kolins i Rediš preokrenuli rezultat i Hoksi su slavili.

Trej Јang postigao je 31 poen, uz 16 asistencija, Džon Kolins imao je 28 poena (12/13 iz igre) i 11 skokova, a Kem Rediš dodao je 22.

Na drugoj strani je najefikasniji bio Teri Rozir sa 40 poena. Devonte Grejem dodao je 27, uz 10 asistencija, a Kejleb Martin imao je 23 poena.

Reptors – Džez

Toronto Reptorsi savladali su Јuta Džez na gostovanju 101:92.

Poslije trijumfa nad Sakramentom, aktuelni NBA šampion ostvario je pobjedu na još jednom teškom gostovanju na Zapadu.

Najzaslužniji za trijumf bili su Paskal Sijakam sa 27 poena, 11 skokova i osam asistencija, Serž Ibaka sa takođe 27 poena, 13 skokova i tri asistencije i Kajl Lauri sa 21 poenom, pet skokova, sedam asistencija i tri ukradene lopte.

Na drugoj strani se istakao Džo Ingls sa 20 poena, pet skokova i šest asistencija, a pratili su ga Rojs O'Nil sa 15, Majk Konli sa 13 i Donovan Mičel sa 11.

Gober je postigao samo šest, a Bogdanović samo pet poena.