NBA: Denver pobijedio Minesotu

December 12, 2015, 9:41 am

Domaćin je do pobjede stigao posle velikog povratka od minus 18 i sjajne treće četvrtine.

Denver je čak imao napad za pobjedu, ali je utakmica otišla u produžetak u kojem je odlično odigrao Danilo Galinari i vodio ekipu do velikog trijumfa.

Galinari je utakmicu završio sa 23 poena, a pratili su ga Nelson sa 20 i Farid sa 14 poena i 12 skokova.

U poraženom sastavu, drugi srpski reprezentativac Nemanja Bjelica, utakmicu je završio sa tri poena i dve asistencije, za nesto više od 12 minuta provedenih na terenu.

Kod Minesote najzapaženiji su bili Vigins i Martin sa po 22 poena, dok je Karl-Entoni Tauns dodao 14.

San Antonio Sparsi pobijedili su na svom terenu Los Anđeles Lejkerse sa 109:87, a nekadašnji igrač Crvene zvezde Boban Marjanović, postigao je šest poena, uz tri skoka, za nešto više od pet minuta provedenih na parketu.

“Mamuze” je do nove pobjede vodio Lamarkus Oldridž sa 24 poena i 11 skokova, 22 je ubacio Mils, a 16 Kavaj Lenard.

U poraženom timu partiju karijere odigrao je ruki D”Anđelo Rasel sa 24 ubačena poena.

Ekipa Golden Stejta, aktuelnog prvaka NBA, nastavila je nevjerovatnu seriju i stigla do 24. pobjede od starta novog šampionata, a ovog puta Voriorsi su slavili na gostovanju Bostonu i to poslije dva produžetka (124:119).

Kod Bostona najzapaženiji bio je Keli Olinik sa 28 poena, Bredli je ubacio 19, a 18 Tomas uz 10 asistencija.