NBA: Јokić dobar, Bjelica slab, Marjanović van igre (VIDEO)

February 7, 2017, 11:04 am
Nikola Јokić nastavio je sa odličnim partijama, Nemanja Bjelica je ostao bez pravog učinka, dok Boban Marjanović nije igrao u noći između ponedjeljka i utorka.
Јokićev Denver ubjedljivo je savladao Dalas rezultatom 110:87, a on je na parketu proveo 24,5 minuta i za to vrijeme postigao 13 poena (5-9 iz igre), uz 4 skoka i 9 asistencija.

Međutim, momak iz Sombora je brzo ušao u problem sa faulovima-već na startu meča napravio je dva, zbog čega je u prvom poluvremenu odigrao 13 minuta, da bi ih na kraju skupio pet.

Ipak, Nagetsima to nije predstavljalo problem jer su od samog starta preuzeli kontrolu i uprkos seriji rivala u nastavku, došli do 23. trijumfa.

Najefikasniji je bio Vil Barton sa 31 poenom (12-19 iz igre), uz 8 skokova i 5 asistencija, Geri Heris ubacio je 20 poena, a Vilson Čendler imao je 14 poena i 10 skokova. Kod Mevsa su se istakli Јogi Ferel i Set Kari sa po 15 poena, a Dvajt Pauel postigao je 14.

Boban Marjanović ponovo nije dobio šansu u trijumfu Detroita nadc Filadelfijom sa 113:96, dok je Nemanja Bjelica odigrao veoma slabo u dramatičnom duelu Minesote i Majamija. Hit je slavio 115:113 i upisao 11. uzastopnu pobjedu, iako je Enru Vigins imao šut za produžetak.

Bjelica je igrao nešto više od 13 minuta-meč je završio sa 2 poena (1-1 iz igre, 0-2 penali za 13 min), 3 skoka i po 2 ukradene i izgubljene lopte.

Timbervulvse je, kao i obično, predvodio Karl-Entoni Tauns sa 35 poena (13-20 iz igre) i 8 uhvaćenih lopti, pratio ga je spomenuti Vigins sa 27, dok je Riki Rubio upisao dabl-dabl (14 poena i 13 uspješnih dodavanja).

U pobjedničkom timu najzapaženiji je bio Goran Dragić sa 33 poena (6-8 za dva, 7-9 za tri) i 9 asistencija, Hasan Vajtsajd je uhvatio 13 skokova i dodao 19 poena, četiri više od Mekgrudera.