Britanac izjednačio, Đoković – Mari 2:2 (6:3, 6:3, 5:7, 5:7, 0:0)

June 6, 2015, 6:41 am

13.24 – Mari osvaja set sa 7:5 i izjednačava rezultat na 2:2 u setovima. Mari deluje sigurniji na terenu dok Novak više greši. Meč tako odlazi u peti set kosle koga će biti poznat drugi finalista ovog turnira.

13.28 – Novak gubi servis u nezgodnom trenutku. Britanac sada ima servis za izjednačenje u setovima na 2:2.

13.24 – Britanski teniser, zahvaljujući pre sve dobrom servisu, osvaja gem i ostaje u setu. Rasplamsava se borba u Parizu.

13.19 – Još jednom naš teniser osvaja set sa “nulom” i sada vodi sa 5:4. Endi Mari servira za opstanak u ovom meču.

13.12 – Sjajan početak za našeg tenisera. Dobijen je set bez izgubljenog poena – 4:3 vodi Novak u četvrtom setu.

13.08 – Meč je nastavljen, servira Đoković.

13.00 – Novak Đoković i Endi Mari izašli su na teren stadiona “Filip Šatrije”. Uskoro se očekuje nastavak meča koji je prekinut u petak zbog nadolazeće oluje. Meč je prekinut pri vođstvu Novaka od 2:1 u setovima i 3:3 u četvrtom setu.

Polufinalni meč Rolan Garosa između prvog tenisera sveta Novaka Đokovića i Britanca Endija Mareja prekinut je kod vođstva srpskog igrača od 2:1 u setovima i 3:3 u četvrtom setu, zbog nadolazeće oluje.

Đoković je u prva dva seta potpuno dominirao, a u trećem je bio na gem od pobede (5:4) i plasmana u svoje treće finale Rolan Garosa, ali je Marej uspeo da se vrati u igru i smanji na 2:1.

Ovo je njihov 27. međusobni susret, a Novak vodi sa 18:8, uključujući sedam pobeda u nizu.

Đokoviću nedostaje jedino trofej u Parizu, kako bi kompletirao sva četiri gren slema, čime bi postao osmi teniser u istoriji kome je to uspelo.

U petak finale je izborio osmi nosilac Sten Vavrinka, koji je u četiri seta pobedio Žo-Vilfreda Tsongu 6:3, 6:7, 7:6, 6:4.