Nadal ubjedljiv po povratku na teren

April 19, 2018, 10:03 am

Prvi teniser svijeta Rafael Nadal uspješno se vratio na teren poslije povrede mišića kuka i ostvario laganu pobjedu na startu Mastersa u Monte Karlu.

Nadal je u drugoj rundi savladao Slovenca Aljaža Bedenea sa 6:1, 6:3, poslije manje od 80 minuta igre.

Rafa je odigrao odličan prvi set, u drugom je malo usporio, ali je za njega najvažnije da je povreda prošlost i da može da se koncentriše na odbranu titule.

U sljedećem kolu će igrati sa Karenom Hačanovim iz Rusije, koji je sa dva puta po 6:2 eliminisao Žila Simona.

Kei Nišikori i Karen Hačanov plasirali su se danas u osminu finala mastersa u Monte Karlu.

Japanac Nišikori je bio bolji od Danila Medvedeva iz Rusije nakon dva seta, 7:5, 6:2.

U meču koji je trajao nešto manje od dva sata, Nišikori je napravio četiri brejka, a protivniku prepustio samo jedan gem na svoj servis.

Njegov naredni protivnik biće bolji iz meča u kome se sastaju Giljermo Garsija – Lopes iz Španije i Andreas Sepi iz Italije.

Španac Roberto Bautista Agut plasirao se u osminu finala posle pobjede nad zemljakom Felisijanom Lopesom od 6:3, 7:6. On će u narednom kolu igrati protiv Davida Gofana iz Belgije.