Moćni Juventus u Kardifu, čeka Madriđane!

May 10, 2017, 7:42 am

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u finale Lige šampiona, pobedom nad Monakom 2:1 (2:0) u revanš meču polufinala u Torinu.

“Stara dama” je u prvom duelu slavila sa 2:0, pa će se u Kardifu (3. jun) boriti za treću titulu šampiona “Starog kontinenta”.

Juventus u svom devetom finalu čeka neki tim iz Madrida, tome je bliži Real koji je savladao Atletiko 3:0 na Santjago Berbabeuu, a revanš na Visente Kalderonu je u sredu (20:45).

Italijanski gigant je odigrao još jednu impresivnu utakmicu, osim prvih desetak minuta tokom kojih je Monako bio opasniji, dominirao je tokom preostalih 80 minuta i samo zbog loše završnice propustio mnogo ubedljiviju pobedu.

Golu Monaka opasnost je pretila sa svake strane, ređale su se šanse Paula Dibale, Marija Mandžukića, Gonsala Iguaina, Huana Kvadrada, Danija Alvesa, a “Kneževe” je potopa spasao golman Danijel Subašić.

Liga šampiona, revanš polufinala

Juventus – Monako 2:1 (prvi meč 2:0)

Mandžukić 33, Alves 45 – Mbape 69

Juventus: Bufon – Kjelini, Bonuči, Barzalji (Benatija 85′) – Sandro, Kedira (Markizio 10′), Pjanić, Alves – Mandžukić, Dibala (Kvadrado 54′) – Iguain

Monako: Subašić – Sidibe, Žemerson, Glik, Rađi – Silva (Lemar 69′), Mutinjo, Bakajoko (Žermen 78′), Mendi (Fabinjo 54′) – Mbape, Falkao

Međutim, ni on nije bio svemoćan, a to je Juve iskoristio i rešio meč u poslednjih 12 minuta prvog poluvremena. Juve je neporažen na 51 utakmici u nizu kod kuće u svim takmičenjima, od avgusta 2015. kada je pod Alpima slavio Udineze.

Nakon serije promašaja posle furioznog naleta u periodu od 20-30. minuta, led je konačno probio Mari Mandžukić u 33. zakucavši loptu pod prečku.

On je savladao zemljaka nakon što mu je Subašić odbranio šut glavom sa 7-8 metara, posle sjajnog centrašuta Kvadrada sa desne strane.

Mandžukić je okončao svoj najduži post bez gola u LŠ, pogodio je posle šest utakmica. Sada ima 15 golova na 45 nastupa.

Tačku je stavio Dani Alves u 45. opet nakon odbitka posle intervencije Subašića, s tim što je Brazilac mrežu zatresao udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Monako se nije predavao, borio se do samog kraja i 20 minuta pre finiša ublažio eliminaciju golom, prvim koji je Juventus primio u nokaut fazi LŠ ove sezone.

Kilijan Mbape je pogodio mređu Đanluiđija Bufona okončavši 520 minuta njegove nesavladivosti i postao najmlađi strelac u polufinalu u istoriji LŠ (18 godina i 140 dana).

Juventus je prestigao Milan kao italijanski tim sa najdužim nizom bez poraza u LŠ, nadmašivši 641 minut “rosonera”.

“Stara” dame se drugi put u poslednje tri sezone plasirala u finale LŠ, 2015. bolja je bila Barselona.