Mihajlo Čeprkalo najbolji sportista Srpske

December 22, 2016, 9:22 am

Republika Srpska dobila je najboljeg sportistu za ovu godinu.

U Banjaluci je sinoć, u organizaciji dnevnog lista Glas Srpske, održana Svečana ceremonija Izbora najboljih sportista Srpske.

Titulu najboljeg u Srpskoj, po odluci žirija kojim je predsjedavao proslavljeni srpski vaterpolista Aleksandar Šapić, osvojio je Mihajlo Čeprkalo, plivač “22. aprila”.

Nakon što je prošle godine zauzeo drugo mjesto, mladi plivač iz Banjaluke sada se popeo na najvišu stepenicu postolja i tako ušao u društvo besmrtnih. Ovo je drugi put da jedan plivač ponese prestižnu titulu najboljeg, a prije njega to je pošlo za rukom Ivani Ninković 2012. godine. Čeprkalo je zauzeo je 37. mjesto u disciplini 1.500 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru. Po rezultatu u juniorskoj konkurenciji zauzima drugo mjesto u Evropi.

Tatjana Đekanović, članica streljačkog kluba Geofon, osvojila je drugo mjesto. Tatjana je postala šampionka RS i BiH u gađanju vazdušnom puškom, a na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru osvojila 35. mjesto u disciplini vazdušna puška deset metara.

Treće mjesto pripali je Darku Saviću, kajakašu Vrbasa. Prvak je BiH u kajaku na mirnim i divljim vodama, kao i u slalomu. Finalista je Svjetskog prvenstva u Banjaluci na kojem je zauzeo 15. mjesto dok je trijumfovao na trkama Evrokupa u Skoplju i Augzburgu.

Od četvrtog do desetog mjesta plasirali su se Mitar Mrdić (džudo), Nikola Poluga (karate), Mladena Petrušić (atletika), Ajla Sinanović (odbojka), Draško Albijanić (košarka), Draško Vujković (vaterpolo) i Mladen Plakalović (skijanje).