Mesi krunisao Barselonu na Rijasoru, poslao Deportivo u Segundu

April 30, 2018, 7:30 am

Fudbaleri Barselone osvojili su 25. titulu šampiona Španije i tako stigli do duple krune jer su nedavno osvojili i Kup kralja.

Katalonci su ovogodišnju LaLigu zvanično osvojili pobedom nad Deportivom 4:2 (2:1) u La Korunji.

Barselona je tako stekla nedostižnih 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Atletiko Madrid, uz meč manje od rivala na tri kola pre kraja sezone.

Posle prvih 40 minuta je izgledalo da će Barsa titulu na Rijasoru slaviti dominantnom pobedom, jer su Felipe Kutinjo i Lionel Mesi pogađali za 2:0.

Zanimljivo, Kutinju je za gol asistirao Osman Dembele, a za njih dvojicu je Barselona ove sezone platila čak 300 miliona evra.

Međutim, pet minuta pre poluvremena Lukas Peres smanjuje zaostatak Deportiva, koji u 64. minutu uspeva i da izjednači golom Emrea Čolaka.

Nakon poravnanja rezultata Deportivo je dominirao terenom i pritiskao odbranu Barse koja je uz dosta muke uspela da odoli, a onda u samom finišu stigne do novog vođstva nakon “futsal” kombinacije Suaresa i Mesija u kaznenom prostoru domaćina.

Samo nekoliko minuta kasnije Urugvajac opet asistira Argentincu za het-trik, kojim je Mesi prestigao Mohameda Salaha na prvom mestu liste najboljih strelaca Evrope sa 32 pogotka.

Za kraj, Rijasor se poklonio i Andresu Inijesti koji je ušao u igru kao rezerva četiri minuta pre kraja, dva dana nakon što je potvrdio da na kraju sezone napušta Barselonu posle 22 godine.

S druge strane, Deportivo je novim porazom i definitivno eliminisan u niži rang takmičenja uz Las Palmas i Malagu.