Meč karijere Kajrija Irvinga!

January 29, 2015, 8:29 am

On je ubacio čak 55 poena (6-17 za dva, 11-19 za tri, 9-9 penali, 5ast), uključujući i ključnu trojku na šest sekundi do kraja.

Time je Irving oborio dosadašnji rekord karijere – prethodno je ubacio 44 poena Šarlotu petog aprila prošle godine.

Takođe, Irvingovih 55 najbolji je učinak ove sezone, prethodno su Mo Vilijams i Klej Tompson ubacili po 52 poena.

Sa čak 11 ubačenih trojki Kajri je oborio rekord franšize Kavsa, a bio je na samoj jedan pogodak od rekorda NBA – po 12 trojki svojevremeno su ubacili Kobi Brajant i Donijel Maršal.

Spektakularnom partijom Irving je nadoknadio odsustvo Lebrona Džejmsa i doneo je svom timu osmu uzastopnu pobedu. Ekipa Dejvida Blata sada ima skor 27-20, dok su Trejlblejzersi na 32-14.

Klivlend je bolje počeo utakmicu i vodio je sa deset poena razlike posle prve četvrtine, a u jednom trenutku prvog poluvremena bilo je i +14.

Kavsi su čuvali prednost, ali Portland nije odustajao – malo-pomalo, na krilima sjajnog Oldridža, gosti su topili prednost, a Metjuz je u poslednjoj deonici ubacio tri trojke, pa su Blejzersi poveli sa 90:87 na nešto manje od četiri minuta do kraja.

Međutim, Irving nije dozvolio da mu meč karijere ’propadne’ – prvo je ubacio dva bacanja, a onda je na nešto više od minut do kraja dao trojku za 92:92.

Mozgov i Oldridž razmenili su po dva penala, lopta je u poslednjem napadu Kavsa išla na Irvinga – igrao je ’izolaciju’ i kao od šale pogodio prelomnu trojku.

Lilard je potom promašio za produžetak, a Irving je sa bacanja overio pobedu Klivlenda.

Ceo ostatak tima Klivlenda dao je 44 poena – Timofej Mozgov upisao je 12 poena (4-9 iz igre) i 10 skokova, Džej-Ar Smit imao je 11 poena i 4 asistencije, a Kevin Lav je dodao 10 poena (3-15 iz igre) i 12 skokova.

Uzaludna je bila briljantna partija Lamarkusa Oldridža – 38 poena (13-23 iz igre, 10-10 penali) i 13 skokova, a Demijan Lilard dao je 14 poena, uz očajnih 4-19 iz igre. Vesli Metjuz imao je 11 poena, a Kris Kejman 7 poena i 13 skokova.