Marin i Boaći odveli Zvezdu u drugo kolo

July 17, 2019, 6:37 am

Crvena zvezda je izborila plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona savladavši litvansku Suduvu.

Za razliku od prvog meča u Litvaniji (0:0), bez problema za “crveno-bijele” u Beogradu.

Izabranici Vladana Milojevića su do vođstva došli nakon tri minuta igre kada je Ričmond Boaći snažnim udarcem pogodio bliži ugao….

….da bi Marko Marin na asistenciju internacionalca iz Gane u 29. minutu susreta preciznim udarcem u dalji ugao okončao lijepu akciju “crveno-bijelih” i povisio na 2:0.

U drugom poluvremenu ekipa Vladana Milojevića je nastavila sa boljom igrom, ali utisak je pokvario crveni karton Marka Gobeljića kao i pogodak gostiju. Desni bek je pored aut-linije u 59. na sredini terena nekontrolisanim klizećim startom polomio nogu Vaidasu Slavickasu i zaradio isključenje.

Crveno-bijeli su sa desetoricom fudbalera na terenu igrali u posljednjih pola sata igre i u šestom minutu nadoknade primili pogodak koji je postigao Mihret Topčagić i postavio konačnih:

Crvena zvezda – Suduva 2:1 (2:0) – prvi meč 0:0.

Gobeljić će sigurno propustiti barem jedan susret drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona u kojem se šampion Srbije naredne sedmice u Beogradu sastaje sa HJK-om iz Helsinkija koji je u dvomeču bio bolji od Toršavna.

Prije toga, Zvezdu očekuje duel prvog kola Superlige Srbije protiv Javora na stadionu Rajko Mitić u subotu od 20 časova.

Zanimljivo, ovo je treća pobjeda Beograđana protiv Suduve koju su savladali prošle godine (3:0, 2:0), ali u drugom kolu kvalifikacija za najelitnije evropsko klupsko takmičenje.