Majstorija Modrića i Јovića za ubjedljivu pobjedu Reala

January 9, 2020, 8:24 am
Fudbaleri Real Madrida pobijedili su Valensiju sa 3:1 u polufinalu Superkupa Španije.

Real je bio u problemu pred meč zbog izostanka tri ključna igrača (Benzema, Bejl i Azar), ali mu to nije predstavljalo problem da dođe do ubjedljivog trijumfa.

Pobjednik je mogao da se nagovijesti već poslije prvih 45 minuta, pošto je “kraljevski klub” poslije 39 minuta imao prednost od 2:0.

Strijelac prvog gola, direktno iz kornera, bio je njemački vezista Toni Kros. Akciju za 2:0 omogućio je Luka Јović, koji je sjajno uposlio Luku Modrića. Šut Hrvata iz izgledne pozicije je izblokiran, ali je na loptu naletio Isko i smjestio je u gol Đaumea Domeneha.

Za velikih 3:0 se pobrinula srpsko-hrvatska kombinacija.

U 65. minutu Јović je poslao lak pas ka Modriću, a on na fenomenalan način prevario defanzivca i golmana Valensije i oduševo navijače na tribinama. ihovu saradnju pogledajte OVDE.

Tu, ipak, nije bio kraj golovima. Valensija je uspjela da dođe do utješnog pogotka u trećem minutu sudijske nadoknade. Јedan od igrača Reala je igrao rukom u kaznenom prostoru, gledao se VAR, a sudija je dosudio penal. Loptu je na bijelu tačku stavio Dani Pareho i bio neumoljiv.

U drugom polufinalu Superkupa sastaju se Barselona i Atletiko Madrid.