Maestralni Jokić nedovoljan za plej-of

April 12, 2018, 8:31 am

Plej-of košarka viđena je tokom utakmice regularne sezone NBA lige.

Duel Jokića i Taunsa

U krcatom “Target centru” Minesota i Denver u odigrali su fantastičan meč, iz kog je na veliku žalost samo jedna ekipa mogla da izađe kao pobednik, a to je bio domaćin Minesota, koja je prekinula 13-godišnji post bez plej-of faze takmičenja.

Najefikasniji u redovima Timbervulvsa bili su Batler sa 31 i Tauns sa 26 i Tig sa 17 poena. Nemanja Bjelica se nije upisao u strelce za deset minuta provedenih na parketu.

Nikola Jokić uradio je gotovo sve što je u njegovoj moći da pomogne Denveru da prođe u doigravanje, ali to nije bilo dovoljno.

Srpski centar postigao je 35 poena, imao sedam uhvaćenih lopti i tri asistencije, uz četiri pogođene trojke, sa procentom šuta iz igre od 56 odsto.

Uz Nikolu u redovima Nagetsa istakli su se Barton sa 24 i Mari sa 20 poena.

Minesota je bila u prednosti gotovo čitav meč, ali Denver nije dozvoljavao da ta prednost iznosi više od deset poena.

Karl Entoni Tauns zadavao je dosta problema odbrani Denvera, koji je na momente dosta srljao, gubio lopte i dozvoljavao lake poene u kontri.

Ipak Denver je igrao u serijama, pa je tako u trećoj četvrtini tim iz Kolorada vezao osam poena i u nekoliko navrata smanjio deficit na samo jedan poen.

Jokić je odigrao fenomenalno drugo poluvreme i nosio igru Denvera, koji je uspeo da dođe do izjednačenja.

Nakon dobre odbrane i defanzivnog skoka, Jokić je imao šansu da reši pitanje pobednika u poslednjem napadu Denvera u regularnom toku, ali mu je Gibson izbio loptu iz ruku sekund pre kraja.

Meč je otišao u produžetak, u kom su se u prvi plan istaklo iskustvo koje igrači Minesote imaju u rukama. Džimi Batler je preuzeo inicijativu i iz poseda u posed nalazio rešenje u napadu za poene.

Vidno umorni, igrači Denvera nisu uspeli da se povrate u produžetku, pa je Vigins uspeo sa linije za slobodna bacanja da stavi tačku na meč i odvede svoj tim u plej-of.

Najzanimljiviji momenti meča

Ovako je protekao meč:

04.44 – Kraj meča, pobeda Minesote nakon produžetka 112:106. Minesota pobedom obezbeđuje plej-of.

04.23 – Nakon izuzetno uzbudljive četvrte deonice rezultat je nerešen 101:101, pa meč odlazi u produžetak. Jokić je ostvario dabl-dabl učinak od 35 poena i deset skokova. Nažalost srpski centar nije iskoristio napad za pobedu, kada mu je loptu iz ruku izbio Gibson sekund do kraja regularnog dela utakmice.

03.48 – Nakon tri četvrtine Timbervulvsi vode protiv Denvera sa 86:81. Maestralna četvrtina Nikole Jokića u kojoj je postigao čak 17 poena i sada ih ima 30. Potpuno je preuzeo odgovornost na sebe srpski centar i upravo je on glavni razlog Denverovog povratka u meč. Uspeli su Nagetsi da se u čak pet navrata približe na poen zaostatka, ali je svaki put Minesota uspevala da se ponovo odmakne.

03.05 – Na poluvremenu Minesota vodi sa 62:45. 13 poena i četiri skokova Jokića koji je uz 16 poena Bartona najefikasniji u Denveru. U redovima Minesote po 16 poena imaju Tauns i Batler, Bjelica bez poena, dva skoka.

Minesota je u konstantnom vođstvu i veliku prevagu pravi atmosfera, iskustvo koje je na njihovoj strani, ali i par sudijskih odluka. Karl Entoni Tauns igra odlično i pravi probleme u odbrani Milsapu, Plamliju i Jokiću. Nikola sa druge strane uspeva da uzvrati veoma inteligentom igrom, aktivan je na skoku i u odbrani i u napadu, stvara prilike svojim saigračima i uspeo je da natera Taunsa na tri faula u drugoj četvrtini.

02.32 — Završena je prva četvrtina nakon koje Minesota vodi sa 29:26.

Jokić je na parketu u prvoj deonici proveo devet minuta, za kojih je postigao četiri poena i imao tri skoka. Bjelica je na drugoj strani za pet minuta uhvatio dva skoka i ukrao jednu loptu.

Očigledno je da se ne radi o običnom meču regularne sezone, pošto je intenzitet kako na terenu – tako i na tribinama kao da se radi o sedmoj utakmici plej-of serije.

02.10 – Počeo je meč u “Target centru” u Mineapolisu. Nikola Jokić je startni centar svoje ekipe, Bjelica će svoju šansu tražiti sa klupe domaće ekipe.