LŠ: Trijumfi Mančester sitija i Real Madrida

February 25, 2021, 6:54 am

Odigrane su još dvije utakmice osmine finala fudbalske Lige šampiona u kojima su trijumfovali “Mančester siti” i “Real Madrid”.

“Mančester siti” sinoć je u Budimpešti opravdao epitet favorita u duelu protiv “Borusije” iz Menhengladbaha, koju je savladao rezultatom 2:0.

Prvi pogodak na utakmici u 29. minutu postigao je Bernardo Silva, koji je iskoristio odličan centaršut Kansela i savladao golmana njemačkog tima Zomera.

“Građani” su u 65. minutu došli do dva gola prednosti.

Ponovo je Kanselo centrirao u šesnaesterac domaćina, Silva je spustio loptu na peterac, a pored uspavanih defanzivaca “Borusije”, Garbrijel Žezus smješta loptu u mrežu.

Koliko je “Borusija” bila inferiorna, pokazuje podatak da nisu šutnuli u gol, isto kao i “Atalanta” u svom meču.

“Mančester Siti”, ekipa Pepa Gvardiole, nalazi se u nevjerovatnoj formi. Ovo im je bila 19. uzastopna pobjeda u svim takmičenjima, niz utakmica bez poraza su produžili na 26, ostvarivši pritom 23 pobjede, a posljednji poraz im je nanio “Totenhem” u Premijer ligi – 2:0, i to 21. novembra.

U drugoj utakmici sinoć, “Real Madrid” je slavio minimalnim rezultatom u Bergamu protiv “Atalante”, tako da oba sinoćnja pobjednika nose lijepe rezultate pred revanš mečeve, u kojima će biti domaćini.

Očekivao se mnogo bolji fudbal u Bergamu, ali je “Atalanta” ostala vrlo rano sa igračem manje na terenu, jer je već u 17. minutu Remo Frojler dobio direktan crveni karton i italijanski tim je imao težak posao da se nosi sa brojčano jačim rivalom.

Pokazalo se do kraja susreta da je to isključenje “pokvarilo” utakmicu, jer je na meču viđen samo jedan gol, mada se očekivao “rafal” sa obje strane.

Jedini pogodak postignut je u 86. minutu, kada je lijevi bek Madriđana Ferlan Mendi desnom nogom predivno šutirao sa dvadesetak metara i matirao golmana “Atalante”.