LŠ: Real preživio Bavarce – Benzema i Navas za novo finale!

May 1, 2018, 8:43 pm

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u treće uzastopno finale Lige šampiona pošto su posle dvomeča izbacili minhenski Bajern ukupnim rezulatom 4:3.

Real je posle pobede od 2:1 u Minhenu izdržao nalete rivala na svom terenu i remizirao rezultatom 2:2, najviše zahvaljujući Karimu Benzemi i Kejloru Navasu.

Francuski napadač postigao je oba pogotka u revanšu, dok je golman briljirao u oba susreta i obezbedio svojoj ekipi da se bori za treći uzastopni pehar šampiona Evrope.

Utakmica na Santjago Bernabeuu počela je u brzom ritmu i gosti su šokirali domaće navijače već u trećem minutu, a strelac je, kao u prvom meču, bio Džošua Kimih.

Riberi je proigrao Levandovskog ispred kaznenog prostora, koji je odložio na desnu stranu. Miler je centrirao, Serhio Ramos očajno reagovao i lopta je pala na nogu Kimiha kojem nije bilo teško da pogodi za 0:1.

Real je ubrzo uzvratio preko Kristijana Ronalda, a onda samo nekoliko minuta po primljenom golu, došao do izjednačenja. Činilo se da ne mogu nikako da pronađu rupu u odbrani rivala, ali je onda Marselo pogodio u glavu Karima Benzemu koji na drugoj stativi šalje loptu u mrežu.

Od tog trenutka se igralo u talasima, ali su ponovo Bavarci bili ti koji su više pritiskali i imali bolje šanse. Najbolje su u jednom napadu propustili Robert Levandovski i Hames Rodriges, kada je bilo potpuno neverovatno da nisu zatresli mrežu, dok je na drugoj strani Marselo bio najbliži da donese preokret.

U finišu je levi bek Kraljevskog kluba igrao rukom u kaznenom prostoru na centaršut Kimiha, ali sudija Džunejt Čakir nije reagovao i na pauzu se otišlo sa 1:1.