LŠ: Porto lako do 1/4, Real prošao uprkos porazu (VIDEO)

March 11, 2015, 8:58 am

Porto je nakon remija (1:1) u Bazelu lako savladao švajcarsku ekipu u revanšu sa 3:0 i sasvim zasluženo prošao u naredno kolo.

Portugalski tim je u vođstvo došao u 14. minutu golom Brahimija. Na 2:0 povisio je Herera u 47, da bi pitanje pobjednika riješio Kasemiro desetak minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Abubakar u 76. minutu utakmice.

Puno neizvjesnije bilo je na “Santijago Bernabeu” gdje je Real prošao dalje uprkos porazu od Šalkea rezltatom 4:3. Tim Karla Anćelotija izborio je prolaz zahvaljujući pobjedi u prvoj utakmici rezultatom 2:0.

Prva je u vođstvo došla ekipa Roberta di Matea golom Brahimija u 20 minutu susreta, da bi na 1:1 izjednačio Ronaldo svega pet minuta kasnije.

Ovo je bio 77. pogodak Portugalca u evrokupovima, čime se osamio na prvom mjestu vječne liste strijelaca.

Gosti ponovo dolaze do prednosti preko Huntelara pet minuta prije kraja poluvremena. Međutim, Ronaldo svojim drugim pogotkom ponovo dovodi domaće do izjednačenja.

Madriđani do prvog vođstva na utakmici dolaze početkom drugog poluvremena kada je za 3:2 pogodio Benzema. Ipak, tim iz Gelzenkirhena pokazao je da nije slučajno izborio nokaut fazu. Pet minuta nakon gola Benzeme, Sane dovodi goste do izjednačenja, da bi u 84. minutu Huntelar sjajnim golom donio jalovu pobjedu Šalkeu.

U sutrašnjim revanš utakmicama osmine finala sastaće se Bajern i Šahtjor, odnosno Čelzi i Pari Sen Žermen.