Liga kup: Dupli preokret Sitija za finale sa Liverpulom!

January 28, 2016, 7:58 am

Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se u finale Liga kupa preokretom protiv Evertona.

“Građani” su osim gol zaostka sa Gudisona gubili i na Etihadu, ali su savladali “karamele” 3:1.

Siti će u finalu takmičenja igrati sa ekipom Liverpula, koja je na penale eliminisala Stouk Siti.

Everton je šokirao Etihad u 18. minutu, kada je Osman pronašao Barklija, a ovaj savladao nemoćnog Vilija Kabaljera.

Od tog trenutka na terenu je postojala samo jedna ekipa, Siti uspostavlja dominaciju i već u 24. minutu stiže do izjednačenja, preko Fernandinja.

Ništa se nije promenilo posle toga, “građani” su u potpunosti kontrolisali igru, lako su zaustavljali napade Evertona, ali su “karamele” dostojno parirale u odbrani.

Ipak, nisu izdržale do kraja, Siti je slomio rivala u roku od osam minuta sredinom drugog poluvremena.

Junak je postao Kevin de Brujne koji je po ulasku u igru prvo doneo preokret na dodavanje Sterlinga, a potom servirao Aguero gol za konačnih 3:1.

Međutim, sjajna partija uništena je teškom povredom u završnici meča, Belgijancu je stradalo koleno desne noge.

Siti i Liverpul će se za trofej boriti 28. februara na Vembliju.