Lejkersi nadigrali Čikago poslije preokreta

November 22, 2017, 8:01 am

Košarkaši LA Lejkersa poslije preokreta nadigrali tim Čikaga 103:94 u jedinoj sinoćnoj NBA utakmici. Lejkerse je predvodio Kajl Kuzma sa 22 poena postignuta za 40 minuta igre.

Čikago Bulsi su samouvjereno ušli u meč i poveli u prve dve četvrtine, pa se na poluvremenu učinilo da će odneti pobjedu sa gostovanja u Los Anđelesu jer su vodili sa 14 poena razlike.

A onda su na scenu stupili raspoloženi Kajl Kuzma i Kaldvel – Poup.

Kuzma je meč završio kao najefikasniji igrač utakmice sa 22 poena za 40 minuta igre, a Kaldvel – Poup je ubacio samo poen manje. Odlično su ih pratili Brendon Ingram sa 17 poena, Džordan Klarkson uz dabl – dabl sa po deset poena i skokova, a Lonzo Bol je postigao osam poena, ali je bio sjajan ispod koša i zabilježio je 13 skokova.

U ekipi Bulsa, Lauri Markanen i Džastin Holidej su imali po dvostruki dvocifren učinak ali ih to nije spasilo poraza. Najefikasniji je bio Denzel Valentajn sa 17 poena, Antonio Blejkeni je dodao dva manje, a Robin Lopez je postigao 14 poena.