Lejkersi na pobjedu do finala

September 25, 2020, 6:04 am

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa savladali su Denver Nagetse 114:108 i poveli 3-1 u finalnoj seriji plej – ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Lejkersi su kontrolisali rezultat od početka do kraja meča, potpuno su zaustavili srpskog košarkaša Nikolu Jokića, Nagetsi su imali rezultatski priključak, ali nisu uspijevali da preokrenu rezultat.

Ključni detalj meča dogodio se tri minuta prije kraja, kada su sudije propustile da sviraju faul Džejmsa nad Marejem, u napadu Denvera pri vođstvu Lejkersa od 105:102.

“Jezeraši” su potom pobjegli na 109:102, a onda u penal završnici “odbranili” vođstvo i stigli na pobedu od velikog finala NBA lige.

Predvodio ih je Entoni Dejvis sa 34 poena (10/15 iz igre) koji je pogodio prvih sedam šuteva u nizu te donio Lejkersima dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu.

Iako je igrao očajno tokom većeg dela drugog poluvremena, Lebron Džejms je bio siguran u završnici meča i na kraju završio sa 26 poena (7/18) uz devet skokova i osam asistencija.

Nagetse je predvodio Džamal Marej sa 32 poena (12/20) i osam asistencija uz nekoliko nevjerovatnih koševa kojima je održavao Denver u životu.

Ipak, nije imao adekvatnu podršku saigrača, čak ni Jokića koji nije mogao da se nosi sa raspoloženim centrima Lejkersa, a kada se razigrao u drugom poluvremenu, ušao u probleme sa faulovima (pet na osam minuta prije kraja)

Srbin je meč završio sa 16 poena (6/13) uz sedam skokova i četiri asistencije. Poen više je postigao Džerami Grant.

Peti meč je na programu u noći između subote i nedelje, takođe 3 časa po srednjeevropskom vremenu.