LE: Sevilja slavila na “El Madrigalu”, Iguain savladao Dinamo

March 13, 2015, 8:23 am

Branioci trofeja prvi su stigli do vođstva na “El Madrigalu” golom Vitola već u prvom minutu susreta. Na 2:0 povisio je M'Bia u 26. minutu meča, da bi početkom drugog poluvremena Dario Vieto smanjio na 2:1. Međutim, Kevin Gameiro već u 50. minutu postavlja konačan rezultat koji osigurava veliku prednost Sevilji pred revanš susret.

Prednost od dva gola u revanšu će braniti i Napoli koji je na svom terenu večeras savladao Dinamo iz Moskve, takođe sa 3:1. Kuranji je doveo ruski tim u vođstvo već u drugom minutu, da bi se u nastavku susreta u junaka pretvorio Gonzalo Iguain. Sjajni Argentinac je sa dva gola u prvom i jedim u drugom donio veliku prednost ekipi Rafaela Beniteza pred put u Moskvu.

Everton je slavio protiv kijevskog Dinama sa 2:1. Kao i u prva dva susreta, poveli su gosti. Ukrajinski tim je u prednost došao golom Guseva u 14. minutu. Na 1:1 izjednačio je Neismit, da bi radost domaćima donio Lukaku u 82. minutu utakmice.

U sudaru italijanskih klubova, Fiorentina i Roma odigrali su 1:1. Klub iz Firence poveo je u 17. minutu golom Iličića. U 60. minutu LJajić je pormašio penal za “Vučicu”, da bi konačnih 1:1 postavio Keita u 77. minutu utakmice.

U ranije odigranim utakmicama slavili su Volfsburg, Zenit, Briž i Dnjipro.